کد خبر: 1339281 A

راه اندازی ۱۳ هزار شغل برای ایثارگران از سوی بنیاد برکت

بنیاد برکت امسال بر ای خانواده های شهدا و ایثارگران ۱۳ هزار شغل ایجاد کرده است.

 راه اندازی ۱۳ هزار شغل برای ایثارگران از سوی بنیاد برکت

به گزارش ایلنا، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال 13 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد کرده است.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی 4 هزار و 300 طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال 1401 خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد نزدیک به 13 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: 4 هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت 12 هزار و 500 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نیز در شرف راه‌اندازی است.

وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌اندازی شده و در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.

ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور اظهار داشت: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 77 درصد طرح‌های اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به شکل انفرادی ایجاد شده و 23 درصد در قالب کسب‌وکارهای کارگاهی است.

ترکمانه اضافه کرد: 44 درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در حوزه خدمات، 34 درصد در کشاورزی و 22 درصد در زمینه صنعت است. همچنین پرورش طیور، کیف و کفش، خدمات آموزشی، صنایع دستی، خدمات کشاورزی و فنی ساختمان بیشترین رسته‌های مشاغل ایجاد شده را به خود اختصاص می‌دهند.

وی درباره شیوه شناسایی واجدین شرایط نیز توضیح داد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول این طرح توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده یا با همکاری تسهیل‌گران بنیاد برکت شناسایی می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز و در مجموع، 7 هزار و 250 طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت 21 هزار و 750 شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.

ترکمانه در پایان با تاکید بر اشتغال‌زایی برای اقشار ویژه اجتماعی بیان کرد: تا به امروز بیش از 43 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار شامل 16 هزار و 500 طرح زنان سرپرست خانوار، 7 هزار طرح خانواده شهدا و ایثاگران، 7 هزار و 200 طرح معلولان، 2 هزار طرح زندانیان و خانواده‌هایشان و 10 هزار و 500 طرح ویژه کولبران و سوخت‌بران راه‌اندازی شده و استقرار یافته است.

انتهای پیام/
انقلاب اسلامی بنیاد شهید خانواده شهدا و ایثارگران صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر