کد خبر: 1329855 A

مدیرکل راهداری استان خبر داد؛

وضعیت عادی جاده‌های استان مرکزی به‌رغم بارش‌های برف سنگین / هیچ محوری مسدود نیست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با بیان اینکه علیرغم بارش‌های برف سنگین امروز یکشنبه، وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی این استان در شرایط عادی قرار دارد و در حال حاضر هیچ محوری مسدود نیست، گفت: هم‌اکنون تردد در تمام جاده‌های استان مرکزی به صورت روان در جریان است.

وضعیت عادی جاده‌های استان مرکزی به‌رغم بارش‌های برف سنگین / هیچ محوری مسدود نیست

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهرداد جهانی افزود: با توجه به لغزندگی سطح جاده‌های استان مرکزی، نیاز است برای جلوگیری از حوادث احتمالی، رانندگان فاصله طولی و عرضی استاندارد را رعایت کرده و از تردد غیرضروری در جاده‌ها خودداری کنند. همچنین از رانندگان خواسته می‌شود در صورت تردد در جاده‌های استان، خودروی خود را به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی تجهیز کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری و همچنین سامانه های هوشمند جاده‌ای، در حال حاضر در محورهای اراک ـ بروجرد، شازند ـ ازنا، اراک ـ فراهان، شازند ـ هندودر، اراک ـ خمین، اراک ـ سلفچگان و تفرش ـ فراهان شاهد بارش برف هستیم. همچنین در محورهای خمین ـ الیگودرز، خنداب ـ اراک، کمیجان ـ ساروق و محلات ـ دلیجان و جاده کنارگذرشمالی اراک نیز همچنان بارش برف وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به اینکه 6400 کیلومتر انواع آزادراه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که از این میزان، 4000 کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است، اظهار داشت: در پی بارش‌های برف اخیر، حجم 4050 کیلومتر باند از جاده‌های این استان برفروبی و پاکسازی شده است و این فرایند همچنان ادامه دارد.

جهانی با بیان اینکه همچنین 800 تن مخلوط شن و نمک نیز برای جلوگیری از لغزندگی و حوادث احتمالی رانندگی در جاده‌های استان مرکزی پخش شد، تصریح کرد: 330 نفر راهدار با استفاده از 180 دستگاه ماشین‌آلات راهداری در قالب 48 گروه راهداری در این مدت و تا زمانی که بارش‌های برف ادامه داشته باشد، وظیفه پاکسازی و برفروبی جاده‌های استان مرکزی را بر عهده دارند.

وی در خصوص آگاهی مسافران از وضعیت جاده‌های استان، بیان داشت: مسافران می‌توانند آگاهی و اطلاعات لازم در خصوص وضعیت راه‌ها و تردد در جاده‌های این استان و کشور را از طریق سامانه 141 و اپلیکیشن‌ 141 کسب کنند. 

انتهای پیام/
بارش برف زنجیر چرخ وسایل گرمایشی جاده‌های استان مرکزی برفروبی و پاکسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر