کد خبر: 1302709 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان تاکید کرد؛

لزوم استقرار اداره کل راه آهن در آذربایجان غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در سازمان اداری و استخدامی باید چارت جدیدی برای مستقل شدن اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌غربی ایجاد شود و بنابراین سعی می‌شود که در اولین فرصت این مهم محقق شود.

لزوم استقرار  اداره کل راه آهن در آذربایجان غربی

به گزارش ایلنا، محسن حمزه لو در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومانی راه آهن ارومیه _مراغه، اظهار کرد: با اشاره به حجم بالای تلفات جاده‌ای و افزایش ترانزیت از طریق شبکه ریلی منطقه را پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: اتصال شبکه راه‌آهن ارومیه به پایانه مرزی سرو از طرح‌های مورد توجه در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی جهت استفاده از ظرفیت‌های مرزی منطقه است.

حمزه‌لو با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود، افزود: وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان‌غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده است.

وی افزود: تکمیل ایستگاه راه آهن ارومیه_نقده_مهاباد_میاندوآب و تکمیل خطوط در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که تا دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی اداره کل راه جاده راه و شهرسازی سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر