کد خبر: 1244889 A

درگفت وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس گفت: ایجاد سد در شهر گرگان مشکل کمبود آب را برطرف نخواهد کرد بنابراین باید همزمان اقداماتی دیگری برای رفع این مشکل انجام شود.

غلامرضا منتظری درگفت وگو با ایلنای گلستان اظهار کرد: در همه جای کشور با کم آبی مواجه هستیم  وخشک سالی بر کشور حاکم است. مجمع نمایندگان گلستان نیز پیگیری زیادی برای تامین زیرساخت های آب در استان کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه برای تامین آب شرب شهر گرگان از آبهای زیر زمینی استفاده می شود. ما در این شهر سدی برای تامین آب شرب نداریم و با پیگیری‌هایی که سال گذشته انجام شد مجوز احداث سد میرداماد گرفته شده است.

وی بیان کرد: هرچند حتی با ایجاد سد در شهر گرگان هم مشکل کمبود آب  شهر گرگان و اطراف آن حل نخواهد شد و باید شیرین سازی آب دریا اولویت ما باشد.

منتظری افزود: حفر چاه در گرگان و اطراف آن با ضرورت انجام شده اما باید بر روی فرهنگ سازی مصرف آب کار کنیم چراکه منابع حیاتی متعلق به همه مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر دولت سیزدهم به گلستان ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع کمبود آب شهر گرگان مصوب شده است که نزدیک ۲۰ میلیارد تومان اسفند سال  گذشته اختصاص پیدا کرد.

انتهای پیام/
غلام رضا منتظری سد میرداماد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر