کد خبر: 1234398 A

رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: استفاده از پابندهای الکترونیک بیشتر می شود و برای سارقان و محکومان جرایم خشن و امنیتی از تخفیف مجازات و مرخصی خبری نخواهد بود.

به گزارش ایلنای گلستان، حیدر آسیابی در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری استان  این خبر را اعلام کرد و گفت: این دادرسان خارج از اوقات اداری در زندان های گرگان و گنبدکاووس مستقر و  پرونده زندانیان را بررسی و اتخاذ تصمیم خواهند کرد.

آسیابی افزود: محکومیت کسانی که امکان تحت نظر قرار گرفتن آنها با پابند الکترونیک در خارج از زندان میسر است با رای این دادرسان به تحت نظر با استفاده از پابند تبدیل می‌شود.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: یک شعبه از شورای حل اختلاف  مرکز استان هم در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای گرگان مستقر خواهد شد تا برای جلب رضایت شاکیان و جلوگیری از زندان رفتن محکومان تلاش کنند.

 اسیابی همچنین گفت: یک شعبه دیگر شورای حل اختلاف هم در ستاد دیه استان مستقر خواهد شد تا  از ظرفیت اعضای باتجربه و توانمند این شورا در کمک به حل و فصل پرونده های محکومان بیشتر  استفاده شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  در جلسه امروز راهکارهای استفاده بیشتر از بسترهای الکترونیک و هوشمند برای ملاقات زندانیان و خانواده های آنان هم بررسی شد .

محمود اسپانلو، دادستان مرکز استان هم در جلسه امروز بر لزوم  استفاده بیشتر از ساز و کارهای پیش بینی شده در قانون برای جلوگیری از ورود افراد به زندان تاکید کرد و گفت: در نشست هایی که با قضات داریم برای تغییر نگرش آنان به مجازات زندان و استفاده بیشتر از ساز و کارهایی مانند پابند الکتروکیک تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/
دادگستری گلستان پابند الکترونیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر