کد خبر: 1161495 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد از اتمام پروژه سد سنگ و ملاتی حوضه گوهردشت این شهرستان با مشارکت فعال آبخیز نشینان و بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا نخعی گفت: تغییرات وسیع آب و هوایی موجب بروز خشکسالی های متوالی شده است به طوری که کمبود آب به عنوان یک معضل جهانی دامنگیر اغلب جوامع انسانی گردیده است، لذا استفاده بهینه از نزولات جوی بویژه در مناطق خشک و حاشیه کویر یک امر ضروری است.

وی ادامه داد: حوضه گوهردشت شهرستان گناباد با مساحت حدود ۲۹۳ هکتار و متوسط بارش سالیانه ۲۴۲ میلی متر و حجم رواناب ۸۵/۲۲ هزار متر مکعب و۱۴۰ نفر جمعیت بهره بردار در دهستان زیبد، بخش کاخک، شهرستان گناباد و ۲۰ کیلومتری غرب شهر گناباد قرار دارد‌.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد اظهار کرد: اجرای طرح مذکور با اعتبار ۱۵۷۰ میلیون ریال و حجم مخزن در تراز حداکثر سرریز ۶۶۶۴ متر مکعب باعث بهره برداری مطلوب از سیلاب حوضه و تغذیه چشمه قنات و افزایش سطح زیر کشت و در نتیجه کاهش خسارات ناشی از سیل، افزایش تولید علوفه، رونق دامداری، ایجاد معیشت پایدار و کاهش مهاجرت جوانان می شود.

انتهای پیام/
آستان قدس رضوی بسیج تغذیه خشکسالی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر