کد خبر: 641401 A

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش:

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: مسؤولان برگزاری امتحانات باید دقت داشته باشند که دانش‌آموزان به هیچ عنوان تلفن همراه در جلسه امتحان نداشته باشند.

به گزارش ایلنا، محمدحسین کفراشی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به برگزاری مطلوب امتحانات خردادماه، اظهار کرد: امتحانات خردادماه با کمک و تلاش مدیران‌کل برای اولین بار به صورت الکترونیکی انجام گرفت و با نرم‌افزاری که با همکاری مراکز حراست، فناوری اطلاعات و سنجش طراحی شد، فرایند برگزاری امتحانات از حاشیه امنیتی خوبی برخوردار بود.

وی در ادامه افزود: در روش قبلی برگزاری امتحانات، هم با  افشای سؤالات روبه‌رو بودیم و همچنین هزینه‌‌بر بود و روش جدید مشکلات قبلی را حل کرده است.

کفراشی گفت: مسؤولان برگزاری امتحانات دقت داشته باشند که  دانش‌آموزان به هیچ عنوان نباید تلفن همراه سر جلسه امتحان داشته باشند.

وی با بیان نکاتی در خصوص حفاظت از تجهیزات مدارس، افزود: در حفاظت از امکانات، تجهیزات و فضاهای آموزشی مدارس اهتمام بیشتری  شود و  مونیتورینگ مدارس به طور جدی پیگیری شود.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش‌ و پرورش، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: آسیب‌های اجتماعی در مدارس وجود دارد که متاسفانه روز به روز هم بیشتر می‌شود موثرترین نقش برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بر عهده معلم است و  برای کاهش آسیب‌ها و داشتن دانش‌آموزان آگاه و با مهارت باید در فرایند انتخاب معلم دقت بیشتری شود.

الکترونیک تلفن همراه دانش آموزان موبایل وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر