خبرگزاری کار ایران

رئیس شورای شهر در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

تعیین تکلیف سهام شهرداری در شرکت آب و فاضلاب/تصویب جزئیات طرح الزامات بودجه سال ۹۷ شهردار /گزارش محرمانه ۳۰ صفحه‌ای شهرداری درباره گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور

asdasd
کد خبر : ۵۵۸۷۸۲

رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران به جزییات جلسه بیست و دوم شورای شهر و جلسه صبح با شهردار تهران اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حاشیه بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران، محسن هاشمی (رئیس شورای شهر) با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: زلزله همه امور را تحت تاثیر قرار داده بود به همین دلیل ابتدای جلسه به موضوع کمک‌رسانی و زلزله پرداختیم که وقت عمده‌ای از جلسه را به خود اختصاص داد.

او با اشاره به مباحثی که در جلسه صبح امروز شهردار با شورای شهر مطرح شد، افزود: در جلسه امروز درباره لایحه‌هایی که شهرداری تهران قرار است برای شورا ارسال کند و لایحه‌هایی که شهرداری در گذشته به شورای چهارم فرستاده بود و دوباره به شهرداری برگشت داده شده تا نظر شهردار فعلی، پرسیده شود. همچنین در مورد انتصابات، حضور معاونین در جلسات شورا، انتصابات، بازنشسته‌ها و نامه آقای علیخانی بحث شد.

هاشمی این جلسات صبحگاهی را مفید ارزیابی کرده و افزود: در این جلسات همه حرف‌های خود را رک زده و شهردار نیز رک پاسخشان را می‌دهد. معمولا تا به حال توانسته‌ایم همدیگر را قانع کنیم و مشکل جدی‌ای وجود نداشته است.

رئیس شورای شهر همچنین به مفاد جلسه بیست و دوم شورا اشاره کرده و گفت: جلسه امروز نیز تحت تاثیر زلزله غرب تهران قرار گرفت. خوشبختانه همه هموطنان ما در آحاد کشور بها ین زلزله حساس هستند و انشاءالله کمک‌رسانی به اهالی منطقه خواهد رسید. همچنین در این جلسه موضوعی که از گذشته در دستور قرار گرفته بود بحث آب و فاضلاب بود که اهمیت بسیار بالایی دارد و آقای پرورش، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در جلسه حضور پیدا کرده و گزارشی از اقدامات این شرکت ارائه دادند.

هاشمی با تاکید بر اینکه فرصت کمی در اختیار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران قرار گرفت، ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع آقای پرورش دوباره در کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست حضور پیدا کرده و به سوالاتی که امروز مطرح شد پاسخ داده و بررسی مجدد صورت خواهد گرفت.

او ادامه داد: همچنین قرار است تکلیف سهام شهرداری تهران در شرکت آب و فاضلاب مشخص شود تا شورای شهر بتواند عضوی از هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب بوده و بیش از پیش در بحث کیفیت آب آشامیدنی تهران دخالت کند.

هاشمی با اشاره به بررسی طرح الزامات بودجه سال ۹۷ در صحن شورا افزود: این طرح چندین بار در جلسه علنی و کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار گرفته بود و پیشنهادات زیادی در جلسه گذشته در این زمینه ارائه شد و به غیر از پیشنهاد آقای میرلوحی درباره افزایش سهم درآمد پایدار از ۲۵ درصد به ۴۰ درصد در کمیسیون مطرح شده و در طرح لحاظ شدند. در جلسه امروز جزئیات طرح نیز به رای گذاشته شد و با توجه به صورت گرفته از ۲۰ نفر با رای مثبت ۱۹ عضو شورا به تصویب رسید و به زودی به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که خروجی جلسه صبح با شهردار درباره مساله بازنشستگان چه بود، گفت: کسانی که این موضوع را دنبال می‌کنند بیشتر به دنبال سه معاونت شهردار هستند بازنشسته‌ای هستند که هم اکنون با شهرداری همکاری می‌کنند و براساس جلسه امروز هم شهردار مقام محسوب شده و مقام آن معادل وزرا است. در نتیجه معاونین شهردار نیز در سطح معاون وزیر محسوب می‌شوند. این موضوع کتبا نیز از مقامات مورد نظر در دولت سوال شده است و تایید شده که معاونان شهردار می‌توانند بازنشسته باشند چراکه مقام آنها در سطح معاون وزیر است. این مساله برای شهرداری و شورای شهر حل شده است.

رئیس شورای شهر همچنین درباره حاشیه‌های مطرح شده در مورد انتصابات اخیر در شهرداری افزود: سوءتفاهم‌هایی درباره بعضی از انتصابات وجود داشت و خود شهردار به برخی از آنها جواب دادند همچنین گفته شد که بهتر است در مورد انتصابات آقای شهردار زودتر به شورا خبر دهند نه اینکه شورا بخواهد دخالتی کند. اما اگر نظری در مورد برخی از انتصابات وجود دارد، به گوش شهردار برسانند. بنا شد حداقل سه روز قبل از ابلاغ و انتصاب به افراد مساله را به شورا خبر دهند.

او ادامه داد: البته پیش از انتصاب هر فرد برای تایید نام فرد به مقامات امنیتی ارسال می‌شود در نتیجه می‌توانند نام فرد را زودتر به ما اعلام کنند البته یکی از دلایلی که اسامی به ما اعلام نمی‌شد این بود که نمی‌خواستند پیش از تایید نام توسط سازمان‌های امنیتی، اسم فرد منتشر نشود. در همین راستا قرار شد وقتی نامی به اعضای شورا پیشنهاد شد، شورا نام را فاش نکند فقط نظرات عنوان شود تا موجب هتک حرمت افرادی که برای این پست‌ها انتخاب می‌شوند، نشود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به اقدامات آینده شورای برای پیشگری از زلزله اشاره کرد و گفت: در تهران ۸۸ سازمان و ارگان در بحث زلزله مسئولیت دارند. در گذشته فعالیت‌های مثبتی مثل ساخت پایگاه‌های بحران صورت گرفته است اما اختلاف و نظرهایی در مورد کابری‌های این پایگاه‌های بحران وجود دارد. برخی از مراکز بحران تبدیل به استودیوی صدا و سیما شده است و ادعا می‌کنند که در مواقع بحران به سرعت می‌توان اقدام به تخلیه آنها کرد. من هنوز نظر قاطعی نسبت به درست یا غلط بودن این مساله ندارم. اما با مخالفت رئیس کمیسیون سلامت، خدمات و محیط زیست با تغییر کاربری‌ها این مساله در کمیسیون بررسی خواهد شد.

او ادامه داد: بافت فرسوده یکی از برنامه‌های  جدی  شورای شهر تهران است. اولین گزارشی که شهردار خدمت آقای رئیس‌جمهور برده‌اند به بافت‌های فرسوده اختصاص داشته است و تمام بسیار مثبتی میان دولت و شهرداری در رابطه با بافت‌های فرسوده وجود دارد شنیده‌ام با وجود آنکه آقای رئیس جمهور به اینگونه طرح‌ها معمولا اعتراضاتی دارند و گیرهایی می‌دهند که موجب بازگشت طرح می‌شود اما در مورد این طرح نظر مثبت داشتند و مورد تایید ایشان قرار گرفت و به زودی فعالیت‌های شهرداری در زمینه بافت فرسوده آغاز خواهد شد.

محسن هاشمی در انتها با اشاره به پاسخ شهرداری به گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور گفت: ۳۰ صفحه گزارش از سوی شهرداری درباره گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور به شورای ارسال شده است که به صورت بند بند به سوالات سازمان بازرسی کل کشور پاسخ داده‌اند. همچنین به مساله املاک نجومی نیز پاسخ داده‌اند اما ۹۹.۹ درصد آن محرمانه است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز