خبرگزاری کار ایران

تداوم عملیات آماده‌سازی پایانه جدید شرق در ایام نوروز ۱۴۰۳

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۵۷۵۳

از تابستان سال ۱۴۰۲ که راهبری عملیات اجرایی پروژه تکمیل و راه‌اندازی پایانه جدید شرق به شرکت متروی تهران واگذار شد، اقدامات متعدد و متنوعی در این زمینه صورت گرفت که حتی در ایام نوروز امسال نیز ادامه داشت.

به گزارش ایلنا، پایانه جدید شرق پس از حدود ۶ سال بلاتکلیفی، از تیرماه سال گذشته مورد توجه مدیریت شهری پایتخت قرار گرفت و مقرر شد که در سه فاز عملیاتی، مراحل بهره‌برداری تدریجی از آن محقق شود. 

فاز نخست این طرح مهم شهری، بهار امسال تکمیل می‌شود و به این ترتیب امکان انتقال تعاونی‌های پایانه قدیمی به محل جدید فراهم خواهد شد تا ضمن آزادسازی بخشی از عرصه‌های داخل شهر برای تغییر کاربری به فضاهای تفرجگاهی و گردشگری، پایانه‌ای مدرن و هوشمند در اختیار مسافران برون‌شهری قرار گیرد. البته در سال‌های آینده با اجرایی شدن طرح توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران، پایانه جدید شرق به ایستگاه فرهنگسرا دسترسی پیدا خواهد کرد تا رفت‌وآمد به آن تسهیل شود. 

در حال حاضر عملیات مرمت و تکمیل تاسیسات، ابنیه و همچنین برخی امور مربوط به محوطه‌سازی پایانه جدید شرق دنبال شده است و طی یک ماه اخیر ضمن تامین تجهیزات و مصالح لازم برای راه‌اندازی پایانه، فعالیت‌هایی در خصوص ایجاد معابر دسترسی، اصلاح پیاده‌راه‌ها، آماده‌سازی محوطه توقف تاکسی‌های برون‌شهری، اجرای سازه بتنی ساختمان پست برق اضطراری، احداث کانال‌های جدید هدایت آب‌های سطحی محوطه، ساخت دیوار حائل پیرامون ضلع شرقی پایانه در مجاورت با بزرگراه شهید یاسینی، کف‌سازی و تکمیل نمای سقف پایانه، اصلاح کابل‌کشی شبکه و برق سالن اصلی در تمام طبقات، عایق‌بندی لوله‌های تاسیساتی موتورخانه و هواسازهای سالن اصلی، اجرای سرویس‌های بهداشتی به همراه اتاق استراحت رانندگان، تعبیه اتاق‌های مادر و کودک در طبقات همکف و اول به همراه تامین و نصب پله‌های برقی سالن اصلی پایانه انجام شده است. 

براساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، پایانه جدید شرق تهران (موسوم به پردیس مسافری شرق) در زمینی به مساحت تقریبی ۱۳ هکتار، در منتهی الیه بزرگراه شهید زین الدین و در تقاطع با بزرگراه شهید یاسینی، همجوار با بوستان سرخه‌حصار قرار دارد که از مهمترین ویژگی‌های آن، اجرای سیستم هوشمندسازی در این مرکز تبادل سفر است. 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز