خبرگزاری کار ایران

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بازوان توانمند تحقیقات و فناوری هستند

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۱۵۶۳

محمدعلی زلفی گل صبح امروز ۴ اسفند ماه در بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، در جمع خبرنگاران، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری را بازوان توانمند تحقیقاتی و فناوری کشور برشمرد و گفت: هرچقدر انتخاب این دانشجویان بر اساس شایستگی‌های علمی و تحقیقاتی صورت پذیرد و رساله و پایان نامه آن‌ها کاربردی و همگام با نیازهای صنعتی، علمی وپژوهشی باشد به روند توسعه علمی کشور شتاب بیشتری می‌بخشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، در ادامه این بازدید رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در ۷۱ کدرشته امتحانی اصلی صبح امروز ۴ اسفند ماه برگزار شد گفت: بیش از ۴۷۶ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ ثبت نام کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد. 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه افزود: بیش از ۴۳۱ هزار داوطلب در ۷۱ کد رشته امتحانی اصلی صبح امروز جمعه ۴ اسفند ماه با هم به رقابت پرداختند که ۵۴ درصد از داوطلبان خانم‌ها و ۴۶ درصد آقایان هستند و حدود ۴۵ هزار داوطلب کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ در ۶۱ کد رشته امتحانی شناور بعدازظهر جمعه ۴ اسفند ماه با هم به رقابت می‌پردازند که در آزمون نیمروز دوم ۴۴ درصد از داوطلبان خانم‌ها و ۵۶ درصد آقایان هستند. 

اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در نیمه اول خرداد ماه

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه قرنطینه اول چاپ دفترچه‌ها و پاسخنامه‌ها این آزمون از یک ماه پیش آغاز شده است و پس از برگزاری آزمون ارشد و دکتری به موازات هم تصحیح اوراق آغاز می‌شود و قرنطینه دوم شروع می‌شود. گفت: اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در نیمه اول خرداد ماه اعلام می‌شود. 

رئیس سازمان سنجش درباره گسترش مسئولیت و فعالیت‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: تغییری در سازوکار اجرایی آزمون‌های کشوری نخواهیم داشت اما وظایف سازمان سنجش بیشتر خواهد شد و فعالیت سایر دستگاه‌ها در حوزه آزمون نیز به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور محول خواهد شد که به زودی جزئیات آن مشخص خواهد شد.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز