خبرگزاری کار ایران

| 17:00   
کد خبر : ۱۳۹۳۵۰۲
در هفته دولت انجام شد:

نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار شد

نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی صندوق رفاه دانشجویان در هفته دولت در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار شد

به گزارش ایلنا از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، در این نشست، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن تبریک هفته دولت به مسئولان و ملت بزرگ ایران و همچنین به شرکت کنندگان در همایش و با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و نخست وزیر شهید، شهیدان رجایی و باهنر در خصوص عملکرد صندوق رفاه دانشجویان گفت: در سال ۱۴۰۰، دانشجویانِ سراسر کشور از ۵۰۳ میلیارد ریال وام دانشجویی بهره‌مند شده بودند که در حال حاضر این رقم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است. 

افزایش ظرفیت خوابگاهی

گنجی ادامه داد: تعداد ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۱۸۶ هزار بوده که این تعداد نیز به ۲۲۰ هزار خوابگاه ملکی مجردی رسیده و حدود ۳۶ هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی اضافه شده است که این میزان افزایش در ۲ سال گذشته بی‌سابقه می‌باشد. وی ادامه داد: خوابگاه‌های متاهلی تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳۰۰ واحد بوده است که در حال حاضر این میزان به ۱۷۰۰ خوابگاه متاهلی رسیده است. یعنی ۴۰۰ واحد اضافه شده است و امیدواریم بتوانیم ۳۰۰ واحد دیگر هم به تعداد خوابگاه متاهلی تا مهرماه اضافه نموده و به ۲۰۰۰ واحد برسانیم. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در مورد خوابگاههای مجردی تاکید کرد: امیدواریم ظرفیت خوابگاه‌های مجردی به ۳۰۰ هزار نفر برسد که اگر چنین شود طبیعتاً هیچ دانشگاهی مشکل خوابگاه نخواهد داشت. وی اشاره کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که وزارت علوم تحقیقات و فناوری با وزارت راه و شهرسازی بسته است، هدف‌گذاری روی ساخت ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی می‌باشد و شایسته است که دانشگاه‌ها با توجه به این هدفگذاریِ صندوق رفاه دانشجویان حرکت کرده و به همین منوال امور خود را مطابق با هدف‌گذاری صندوق هماهنگ کنند. 

نماینده وزیر علوم در ستاد ملی جمعیت کشور به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اشاره و خاطرنشان کرد: ماده ۷ و ۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در رابطه با ساخت خوابگاه‌های دانشجویان متاهل و وام ودیعه مسکن متأهلی می‌باشد یعنی ماده ۷ این قانون ناظر بر ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و ماده ۸ آن در خصوص ودیعه مسکن دانشجویان متاهل می‌باشد. 

گنجی به افزایش میزان ودیعه مسکن دانشجویان اشاره و عنوان کرد: تا سال ۱۴۰۰ وام ودیعه مسکن در تهران حداکثر ۳۰ میلیون تومان و در هشت شهر بزرگ کشور ۲۵ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون تومان بوده است، که این مبلغ در حال حاضر به ۷۰ میلیون تومان در تهران رسیده است یعنی بیش از دو برابر شده است. رئیس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: ما وظیفه داریم دانشجویان را حمایت کنیم و برنامه زندگی و معیشت آنان را در حوزه وظایف صندوق ارتقا بخشیده و در همین راستا، ۳۰ میلیون تومان ودیعه مسکن متأهلی را به ۷۰ میلیون رساندیم، که این مهم اعتبار زیادی می‌طلبد، لیکن ما مسئولیت پذیرفته‌ایم و به یاری خداوند به انجام خواهیم رساند. 

گنجی در خصوص بدهکاران قدیمی صندوق رفاه دانشجویان گفت: براساس اطلاعاتی که در سامانه صندوق رفاه دانشجویان وجود داشت، افرادی که آخرین سررسید قسط آنان تا پایان سال ۱۳۸۰ بود، توسط دو خیّر نیک اندیش مانده بدهی آنان تسویه گردید. 

گنجی در پایان گفت: صندوق رفاه دانشجویان اهداف بسیار والایی در زمینه خدمات رفاهی دانشجویان دارد که هنوز میانه راه است و بهره برداری از سامانه یکپارچه خدمات رفاه دانشجویان تحت عنوان «رفاه» در همین راستا است که ان شاالله با همکاری و همدلی مسئولین دانشگاه ها، رفاه را در کلیه امور زندگی دانشجویان به ارمغان خواهد آورد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز