خبرگزاری کار ایران

| 10:11   
کد خبر : ۱۳۹۰۳۳۶
معاون وزیر:

توسعه خوابگاه‌‌های متاهلی همچنان در دستور کار وزارت علوم قرار دارد

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که توسعه خوابگاه‌ های متاهلی همچنان در دستور کار وزارت علوم قرار دارد، گفت: با حمایت وزارت علوم و پیگیری مسئولان استانی، روند تکمیل خوابگاه‌های نیمه‌کاره دانشگاه محقق اردبیلی تسریع می‌شود.

توسعه خوابگاه‌‌های متاهلی همچنان در دستور کار وزارت علوم قرار دارد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی  وزارت علوم، علی خطیبی، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جریان مراسم بهره‌برداری از خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی خیرساز و آزمایشگاه سازه و شبیه‌سازی زلزله و کلنگ‌زنی خوابگاه‌های دانشجویی ۳۳ واحدی دختران خیرساز و ۴ بلوک خوابگاه دانشجویی ۵۶ واحدی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به سیاست‌های دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و جوانی جمعیت گفت: با حمایت وزارتخانه و پیگیری مسئولان استانی روند تکمیل خوابگاه‌‌های نیمه‌کاره و احداث خوابگاه‌های جدید تسریع می‌شود. 

وی افزود: پروژه‌‌هایی که امروز کلنگ زنی شد، از لحاظ اعتبارات مشکلی نخواهد داشت و مسئولان امر در وزارتخانه و استان اردبیل با جدیت کار را پیگیری کنند. 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در راستای سیاست‌‌های دولت سیزدهم در حمایت از نخبگان جوان بخصوص دانشجویان متاهل و تحصیلات تکمیلی، توسعه خوابگاه‌‌های متاهلی در تمام دانشگاه‌های کشور همچنان در دستور کار قرار دارد. 

وی ادامه داد: مشابه پروژه‌های خوابگاهی دانشگاه محقق اردبیلی در دانشگاه‌های دیگر کشور نیز کلنگ‌زنی شده است یا مراحل ساخت را طی می‌کند که امیدواریم با ادامه این روند، مشکل مسکن دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متاهلان را برطرف کنیم. 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: برای اساتیدی که طی پنج سال اخیر در دانشگاه‌های کشور جذب شده‌اند، به‌منظور رفع مشکلات تحقیقاتی و پژوهشی آنها اعتبار خوبی را اختصاص داده و پرداخت کرده‌‌ایم. 

وی گفت: طبق سیاست‌‌های ابلاغی بالادستی، طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام آموزش عالی باید در این دولت تکمیل شود و به همه دانشگاه‌ها اعلام شده است به جز خوابگاه متاهلی، طرح جدیدی شروع نشود تا همه طرح‌‌های عمرانی بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام برسد. 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل سفرهای ریاست جمهوری برای تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام دانشگاه‌‌های کشور اختصاص یافته است که طبق زمان‌بندی به پروژه‌ها تزریق می‌شود و امیدواریم هرچه زودتر به بهره‌برداری برسند.

کلنگ‌زنی خوابگاه‌های دانشجویی دختران و متاهلی خیرساز دانشگاه محقق اردبیلی 

اسماعیل چمنی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز درباره این طرح‌های عمرانی گفت: امروز در آستانه هفته مبارک دولت خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی احداث‌شده از سوی آقای حمید محسنی ‌راد، خیر نیک‌اندیش اردبیلی و نیز آزمایشگاه سازه و شبیه‌‌سازی زلزله با ۵۴۵ متر مربع زیربنا مورد بهره‌‌برداری قرار گرفت. 

وی افزود: نظیر این آزمایشگاه اگر امروز احداث شود، هزینه‌ای حدود ۷۰۰ میلیارد ریال خواهد داشت، اما این پروژه را قبلا آغاز کرده و به سرانجام رساندیم و امیدواریم با حمایت‌های مالی وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به تجهیز و توسعه آن اقدام کنیم. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی درباره کلنگ‌زنی خوابگاه‌های دانشجویی دختران و متاهلی دانشگاه نیز گفت: ۴ بلوک خوابگاه متاهلی شامل ۵۶ واحد با زیربنای ۳ هزار مترمربع در ۲ طبقه و با اعتبار حدود ۶۰۰ میلیارد ریال از سوی آقای حمید محسنی راد، خیر نیک‌اندیش اردبیلی احداث خواهد شد. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خوابگاه دانشجویی دختران ۳۳ واحدی نیز توسط خیر نیک‌اندیش، حمید محسنی راد و به نام فرزندش زنده‌یاد الهه محسنی راد با زیربنای یک هزار مترمربع در ۴ طبقه و با اعتبار حدود ۲۰۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد. 

بهره‌مندی از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن برای کارکنان وزارت علوم 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نشست با کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این که آموزش عالی دارای سه رکن استاد، کارمند و دانشجو است، گفت: حوزه آموزش عالی دارای شریف‌ترین نیروی کارمندی در سطح کشور است.

خطیبی با بیان اینکه تاکید ما همواره حفظ کرامت انسانی و رعایت شان و شئون همکاران و دخیل بودن آنان در تصمیم‌گیری‌های دانشگاه است، افزود: در کارگروه‌های دانشگاه که منجر به تصمیم‌گیری‌های مرتبط با حوزه کارکنان می‌شود، می‌توان از حضور آنان بهره برد. 

معاون وزیر علوم با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه جدید رفاهی کارکنان دولت، تصریح کرد: در این آیین‌نامه به مواردی اشاره شده است که پرداخت آنها در سقف اعتبارات دستگاه اجرایی است. 

وی با بیان اینکه تدوین آیین‌نامه اداری استخدامی کارکنان وزارت علوم نیز به مراحل پایانی رسیده است و در آستانه تصویب نهایی قرار دارد، تاکید کرد: توجه به کارمندان همواره مورد تاکید مقام عالی وزارت بوده و از این جهت حمایت رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از کارکنان شایسته تقدیر است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بهره‌مندی از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن برای مسکن کارکنان وزارت علوم خبر داد و تصریح کرد: این قانون فرصت فوق‌العاده‌ای برای اختصاص اراضی دولتی به کارکنان بود که در این خصوص کارگروه مسکن با حضور استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی تشکیل و تصمیم‌گیری شد که امید می‌رود استان اردبیل جزو اولین استان‌هایی باشد که عملیات اجرایی مسکن کارکنان در آن آغاز شود. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز