خبرگزاری کار ایران

| 21:16   
کد خبر : ۱۳۸۸۶۳۷
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

علم مفید همراه با مهارت شغلی و هویت به نسل آینده آموزش داده شود

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با پیام ویدئویی در سی‌وهفتمین اجلاس سراسری رؤسای آموزش و پرورش، معلمی را شغل انبیا دانست و تاکید کرد: باید علم مفید همراه با مهارت شغلی و هویت به نسل آینده آموزش داده شود.

علم مفید همراه با مهارت شغلی و هویت به نسل آینده آموزش داده شود

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در سی‌وهفتمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش با بیان این که کار معلمان، تربیت اشرف مخلوقات است، اظهار کرد: معلمی و تعلیم و تربیت را مثل یک شغل نبینیم.

وی خاطرنشان کرد: معلمان، تربیت‌کننده نسل آینده هستند. بنابراین دانشگاه فرهنگیان را باید تقویت کرد، چراکه معلم خوب آینده خوب برای کشور می‌سازد.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان این که معلمی و کار تعلیم و تربیت محدودیت ندارد، افزود: علم، شرقی و غربی و بزرگ و کوچک ندارد، زمان آن از گهواره تا گور توصیه شده و مکان آن هم تا دسترسی به کره‌های آسمانی توصیه شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که معلمان، علم را در بین فرزندان ما و ذهن نسل نو منتشر می‌کنند، گفت: علم باید مفید باشد. خیلی از علم‌ها مفید نیست. علم‌ مفید، علمی است که اگر یاد نگیریم جایش خالی می‌ماند، در حالی که برخی مسائل آموزش داده می‌شود که ضرورتی برای یادگیری ندارد.

وی تصریح کرد: آنچه یاد می‌دهیم یا باید واجب باشد و یا اگر واجب نیست باید مستحب باشد یا مشکل جامعه را حل کند و یا مشکل دیگری ایجاد نکند.

حجت‌الاسلام قرائتی با تاکید بر لزوم تقویت مهارت‌آموزی اظهار کرد: اگر از ابتدا مهارت‌آموزی داشته باشیم، خیلی از مسائل ما در حوزه اشتغال حل خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که نیت در درس خواندن و آموزش خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: شما معلمان خیلی سرمایه‌دار هستید و نسل نو در اختیار شماست که تربیت صحیح آن‌ها مورد سفارش دین اسلام است، امروز هجوم به اسلام، مسلمانان و نسل نو زیاد است، بنابراین باید دقت لازم در تربیت نسل آینده‌ساز را داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز