خبرگزاری کار ایران

| 18:23   
کد خبر : ۱۳۸۶۱۰۸

اسامی پذیرفته‌شدگان مدارس نمونه دولتی اعلام شد/ ثبت اعتراض تا ۲۳ مرداد

اسامی پذیرفته‌شدگان در آزمون پایه دهم مدارس نمونه دولتی اعلام شد. داوطلبان می‌توانند اعتراض خود نسبت به نتایج این آزمون را تا روز دوشنبه ۲۳ مرداد ثبت کنند.

اسامی پذیرفته‌شدگان مدارس نمونه دولتی اعلام شد/ ثبت اعتراض تا ۲۳ مرداد

به گزارش ایلنا، نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی صبح امروز در سامانه my.medu.ir قرار گرفت که دانش‌آموزان می‌توانند با وارد کردن مشخصات هویتی خود از وضعیت نتیجه‌ششان مطلع شوند.

دانش‌آموزان می‌توانند از روز دوشنبه ۲۳ مرداد تا چهارشنبه اول شهریور با مراجعه به مدارس نمونه دولتی، ثبت‌نام خود را کامل کنند.

این آزمون برای جذب دانش‌آموزان در ۸۲۰ واحد آموزشی نمونه دولتی در سراسر کشور شامل ۷۴ هنرستان و ۷۴۶ دبیرستان نمونه دولتی برگزار شد. ۷۰ هزار و ۳۱۴ دانش‌آموز در این آزمون پذیرفته شدند که از میان ۶۳ هزار و ۷۷۵ دانش‌آموز پایه دهم پذیرفته‌شده در دبیرستان‌های نمونه دولتی و ۶ هزار و ۵۳۹ نفر پذیرفته‌‌شده در هنرستان‌ها هستند.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ساعت هشت صبح ۹ تیر به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار شد. دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم آموزش متوسطه شامل پایه دهم دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای کشور در اسفند ۱۴۰۱ ابلاغ و در فروردین و اردیبهشت با در نظرگرفتن تمهیدات لازم، فرآیند ثبت‌نام انجام شد.

در این آزمون ۱۰۰ سوال در هفت ماده درسی پایه نهم مربوط به کتاب‌های درسی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ طراحی شد که داوطلبان در زمان ۱۲۰ دقیقه به سوالات پاسخ دادند.

ملاک حضور و انجام آزمون پس از ثبت‌نام، به این شکل است که معدل دانش‌آموزان در امتحانات خرداد (نمره ارزشیابی کتبی خرداد) بدون اعمال نمره مستمر از ۱۷ کمتر نباشد که این موضوع در هنگام اعلام نتیجه مشخص می‌شود.

در واقع، اعلام نتیجه نمره کل آزمون هر داوطلب از ۲ بخش معدل امتحانات کتبی خرداد و ۵۰ درصد دیگر از نمره کسب‌شده در آزمون ورودی تشکیل می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز