خبرگزاری کار ایران

| 18:04   
کد خبر : ۱۳۸۳۱۷۰
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد؛

۸۰۰ مدرس برنامه ملی شهاب تحت آموزش‌های تخصصی قرار می‌گیرند

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری دوره آموزشی تأمین مدرسان برنامه ملی شهاب به صورت قطبی در پنج استان فارس، قزوین، زنجان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در مردادماه سال جاری خبر داد.

۸۰۰ مدرس برنامه ملی شهاب تحت آموزش‌های تخصصی قرار می‌گیرند

به گزارش ایلنا از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، «الهام یاوری» با بیان این خبر افزود: ۸۰۰ نفر از مدرسان معرفی شده از سوی استان‌ها در این دوره آموزشی تحت آموزش‌های تخصصی برنامه ملی شهاب قرار خواهند گرفت. این افراد پس از طی این دوره مسئولیت آموزش و توانمندسازی آموزگاران و مدیران مدارس مجری برنامه ملی شهاب را در ۷۲۰ منطقه آموزشی کشور برعهده خواهند گرفت. 

وی یادآور شد: برنامه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر که از آن با نام شهاب یاد می‌شود از محوری‌ترین برنامه‌های مشترک وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان است و همواره مورد توجه و توصیه مقام معظم رهبری قرار گرفته است. 

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در این برنامه که نهمین سال اجرای خود را پشت سر می‌گذارد، دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی توسط آموزگاران، ذیل هشت حوزه استعدادی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. 

یاوری ضمن تأکید بر اهمیت دو مقوله هدایت و حمایت از دانش‌آموزان مستعد شناسایی شده، از تصویب و ابلاغ «شیوه‌نامه توسعه فعالیت‌های مستعدان» در مدارس و مراکز یادگیری مناطق محروم در بنیاد ملی نخبگان خبر داد. 

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان این خبر افزود: حمایت از مدارس، کانون‌ها و مراکز محل تجمع استعدادهای برتر در چشم‌انداز برنامه ملی شهاب در نظر گرفته شده است در همین راستا در سال تحصیلی پیش‌رو، ۱۰۰ دبیرستان شبانه‌روزی دوره اول متوسطه در سطح کشور که بیشترین دانش‌آموز مستعد شناسایی شده در برنامه شهاب را دارند، تحت پوشش برنامه‌های حمایتی و ارتقاء کیفیت آموزشی قرار خواهند گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   پیشنهاد امروز