خبرگزاری کار ایران

| 14:57   
کد خبر : ۱۳۷۹۱۴۰

اعلام شیوه‌نامه جدید ترافیکی محرم توسط پلیس راهور

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور، شیوه‌نامه جدید ترافیکی ماه محرم را اعلام کرد که براساس آن، تردد همه وسایل نقلیه از جمله خودرو و موتورسیکلت از میان دسته‌های عزاداری ممنوع است.

اعلام شیوه‌نامه جدید ترافیکی محرم توسط پلیس راهور

به گزارش ایلنا، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به حضور گسترده عموم مردم در مراسم‌های مذهبی هیئت‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا و برپایی تکیه‌های عزاداری و چادرهای توزیع نذری، لازم است به منظور رعایت ایمنی و پیشگیری از هرگونه حادثه ترافیکی و حفظ نظم تردد در معابر موارد ذیل رعایت شود.

هنگام نصب داربست‌ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در محل مناسب به گونه‌ای اقدام شود که با کمترین اشغال سطح پیاده‌راه‌ها و سواره‌روها، مشکلات ترافیکی برای تردد عابران (عزاداران) و وسایل نقلیه عبوری ایجاد نشود.

برای جانمایی ایستگاه‌های صلواتی دقت لازم انجام شود تا هرگونه احتمال ایجاد ترافیک یا احتمال برخورد وسایل نقلیه وجود نداشته باشد. همچنین از نصب هرگونه بنر، پارچه نوشته و مشابه آن که موجب پوشش تابلوها، چراغ‌ها و دیگر علایم راهنمایی و رانندگی می‌شود، جدا خودداری گردد.

با به‌کارگیری نیروهای داوطلب مردمی همیار پلیس مجهز به جلیقه و علایم شب‌نما در قسمت جلو و انتهای کاروان‌های عزاداری، علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر عزاداران، نسبت به جلوگیری از تداخل با خودروهای عبوری اقدام شود.

برابر مفاد آیین نامه راهور عبور و تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها از بین دسته‌جات و جمعیت ممنوع است. بنابراین رانندگان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه با فاصله مناسب از دسته‌جات عزاداری حرکت کنند.

در حرکت کاروان‌های عزاداری پیش بینی سهم مسیر تردد خودروها انجام گیرد و خصوصا همکاری لازم برای تردد سریع و بدون توقف وسایل نقلیه امدادی انتظامی به عمل آید. همچنین هنگام پخش نذورات به نحوی اقدام شود که از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری و به ماموریت خودروهای امدادی نیز خللی وارد نشود.

با خدمتگزاران خود در مجموعه پلیس راهور همکاری لازم را برای انضباط‌بخشی و ایمن‌سازی مسیرها داشته باشند. امیدواریم با رعایت توصیه‌های پلیس و همکاری مردم در این ایام، عزاداری محرم به صورت باشکوه برگزار و شاهد حوادث ناگوار رانندگی و ایراد خسارت یا مجروح و مصدوم شدن عزاداران نباشیم.» 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز