خبرگزاری کار ایران

| 14:59   
کد خبر : ۱۳۷۸۴۸۳

همکاری شهرداری قم با دانشگاه حضرت معصومه (س) برای ترویج لباس فاخر بانوی ایرانی

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از همکاری این سازمان با دانشگاه حضرت معصومه (س) برای ترویج و معرفی تولیدات لباس فاخر بانوی ایرانی خبر داد.

همکاری شهرداری قم با دانشگاه حضرت معصومه (س) برای ترویج لباس فاخر بانوی ایرانی

به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه حضرت معصومه (س)، مریم بردبار رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) در دیدار با مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه ماموریت این دانشگاه در حوزه طراحی مد و لباس ایرانی مشخص شده است، اظهار کرد: با توجه به وضعیت اجتماعی جامعه ضروری است که دانشگاه اقداماتی را انجام دهد. 

وی با بیان اینکه آیین‌نامه‌های تدوین شده در زمینه طراحی مد و لباس نگاهی جامع و کامل نداشته است، گفت: در غالب طرح‌هایی که در حوزه پوشاک ایرانی اسلامی اجرا شده است به فکر مخاطب‌شناسی در حوزه عفاف و حجاب نبوده‌ایم. 

رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با اشاره به طراحی صورت گرفته در زمینه پوشاک اجتماعی بانوان بیان کرد: به دنبال مخاطب‌شناسی در فضای مجازی برای آگاهی نسبت به سلیقه نسل جوان هستیم و مدل‌های مورد پسند جوانان را شناسایی کرده و از طراحان لباس خواسته‌ایم که مدل‌های مورد پسند نسل جوان را به مدل‌های فاخر و پوشیده تبدیل کنند. 

وی با بیان اینکه در خصوص موضوع پوشاک اجتماعی بانوان مطالعات علمی صورت گرفته است، افزود: امیدواریم که در سطح شهر مکانی به این دانشگاه اختصاص داده شود تا بتوانیم تولیدات در حوزه پوشاک را در فضایی مطلوب به نسل جوان ارائه کنیم. 

بردبار افزود: استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل علاقه‌مندی بانوان در خصوص پوشش اجتماعی‌شان یکی دیگر از اقدامات این دانشگاه است. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد طباطبایی مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه حضرت معصومه در زمینه محصولات مرتبط با لباس بانوان بیان کرد: برای اینکه تولیدات صورت گرفته در حوزه لباس بانوان مورد پذیرش جامعه قرار گیرد باید ابتدا نیاز آن در جامعه ایجاد شود. 

وی خاطرنشان کرد: در سرای محله کوکب، واقع در بوستان کوکب و در فرهنگسرای خانواده واقع در منطقه بنیاد ظرفیت‌های خوبی برای عرضه محصولات لباس فاخر ایرانی وجود دارد. 

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم همچنین پیشنهاد داد که از ظرفیت‌های بوستان‌ها در این زمینه با توجه دقیق به شرایط فرهنگی اجتماعی استفاده شود. 

وی به ظرفیت بوستان نرگس و دیگر بوستان‌های بانوان اشاره کرد و افزود: این بوستان‌ها نیز ظرفیت بسیار خوبی برای ارائه و معرفی تولیدات لباس فاخر بانوی ایرانی دارند. 

طباطبایی از ارائه آموزش‌های خیاطی در سراهای محله سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم خبر داد و گفت: در این زمینه می‌توانیم از دستاوردهای دانشگاه حضرت معصومه (س) استفاده بهینه داشته باشیم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز