خبرگزاری کار ایران

| 20:34   
کد خبر : ۱۳۷۶۵۷۱
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد:

دستفروشان محوطه تئاتر شهر جمع‌آوری شدند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از جمع‌آوری دستفروشان محوطه تئاتر شهر طی ساعات گذشته خبر داد.

دستفروشان محوطه تئاتر شهر جمع‌آوری شدند

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، علیرضا نادعلی با بیان این که مطالبه عمومی برای بهسازی و احیای محوطه تئاتر شهر و بوستان دانشجو وجود داشت، گفت: باید کاری انجام می‌شد که بوستان از وضعیتی که داشت خارج و برای حضور خانواده‌ها و هنرمندان مهیا شود. 

وی با بیان این که طرح‌هایی را در جلسات با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساماندهی این محوطه ارائه دادیم، اظهار کرد: هماهنگی‌هایی نیز بین شهردار تهران و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت و امور پیش رفت، اما مرحله اول کار یعنی همان بهسازی اجتماعی بوستان و محوطه تئاتر شهر چند بار شروع شد و ادامه پیدا نکرد. در این میان، برخی اشتباهات و مقاومت‌هایی را شاهد بودیم که خواستار ادامه دستفروشی در این محوطه بودند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: برخی از شهروندان برای امرار معاش خود به دنبال دستفروشی هستند و می‌خواهند از مسیر دستفروشی کسب روزی کنند، اما جمع شدن این افراد در پرددترین چهارراه کشور بدون پروانه کسب، نظارت بهداشتی و بدون شرایط مطلوب اجتماعی باعث شده است که در اطراف این مرکز ملی - هنری شاهد درگیری و دعوا و بعضا حضور اراذل و اوباش و گاهی اوقات لطمه زدن به بنای تئاتر شهر و آتش روشن کردن در اطراف آن باشیم که بارها و بارها فیلم‌هایی از آن در فضای مجازی منتشر شده است.

نادعلی با اشاره ساماندهی دستفروشان محوطه تئاتر شهر در ساعات گذشته، تصریح کرد: وجود مطالبات در این زمینه، تذکر چندین باره اعضای شورا و پیگیری‌های یک سال و نیم اخیر بنده در این زمینه، باعث شد که روز دوشنبه ۱۹ تیرماه با حضور همکاران ما در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل و شهرداری مناطق ۶ و ۱۱ ضلع شمالی و غربی تئاتر شهر که بیشترین مشکل را داشت، پاکسازی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که جمع‌آوری دستفروشان کار سختی بود و به همکاری ویژه‌ای از سوی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیاز داشت که این کمک از سوی نیروی انتظامی و قوه قضاییه انجام شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط مطلوب است و امیدواریم به همین شکل باقی بماند و این محوطه پذیرای رویدادهای فرهنگی ویژه‌ای باشد.

وی با تاکید بر این که خیابان، خیابان انقلاب اسلامی و چهارراه، چهارراه ولیعصر است، یادآور شد: ما باید در روزهای درخشان جمهوری اسلامی متناسب با شأن انقلاب و جمهوری اسلامی، این فضا را به مجموعه‌ای درخور و شایسته تبدیل کنیم. این که در این چهارراه شاهد صحنه‌ها و پدیده‌هایی خلاف شعارهای انقلاب و نظم باشیم، اتفاق مناسبی نیست و باید بتوانیم از چهارراه استفاده متناسبی در حوزه فرهنگی داشته باشیم، چراکه این چهارراه می‌تواند بهترین فضا در کشور برای امور فرهنگی باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که طبیعی است دستفروشان بخواهند مجددا به این فضا بازگردند، اظهار کرد: ما باید سعی کنیم قواعد و قوانین رعایت شود؛ ما حق شهروندان را به رسمیت می‌شناسیم، البته در صورتی که حقوق عمومی را زیر پا نگذارند. مردم می‌خواهند با آرامش و امنیت در این فضا تردد کنند و در نقطه حساس شهر تهران نباید شرایطی رقم بخورد که نتوان از لحاظ امنیتی و اجتماعی، شرایط را کنترل کرد.

وی با بیان این که زمینی در اطراف چهارراه ولیعصر (عج) پیش‌بینی شده است که دستفروشان به آن محل منتقل شوند، گفت: سامان‌بازاری در نظر گرفته شده است که دستفروشان در آن فضا امرار معاش کنند؛ شرایط معیشتی برای همکاران ما مهم است اما نمی‌توانیم بگوییم که افراد می‌توانند بدون نظارت و پروانه کسب، اقدام به فروش کنند و این ادعا که برای تمام این افراد می‌توان فضا را فراهم کرد، نشدنی است و باید روال قانونی آن طی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز