خبرگزاری کار ایران

| 22:42   
کد خبر : ۱۳۷۴۱۹۳
رئیس پلیس فتای فراجا خبر داد:

دستگیری ۳۲ نفر از مجرمان فعال در حوزه کنکور

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا بر ضرورت هم افزایی تمامی دستگاه ها در جهت ارتقای امنیت برگزاری آزمون کنکور سراسری تاکید کرد.

دستگیری ۳۲ نفر از مجرمان فعال در حوزه کنکور

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار وحید مجید ضمن تشریح این خبر با توجه به اهمیت آزمون کنکور از ضرورت هم‌افزایی تمامی دستگاه‌ها در جهت ارتقای امنیت برگزاری آزمون سراسری و جلوگیری از پدیده تقلب یا هر گونه سوء استفاده در این حوزه خبر داد.

وی ادامه داد: همانند سال‌های گذشته برخورد قانونی با مجرمان فعال در زمینه تقلب در آزمـون‌های فضای مجازی بخصوص آزمون نوبت تیرماه جاری کنکور سراسری در قالب طرح ویژه‌ای در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.

این مقام ارشد سایبری افزود: برابر پایش‌های صورت‌گرفته در فضای مجازی و اشرافیت این پلیس در شبکه‌های اجتماعی، تارنماها و صفحات و کانال‌های فعال تحت عناوین فروش سوال‌های کنکور و فروش تجهیزات تقلب که غالبا با انگیزه و هدف کـلاهبرداری از داوطلبان و خانواده‌های آنان در حال فعالیت هستند، احصا شده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا  اظهار داشت: برابر اقدام‌های عملیاتی و قانونی صورت‌گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا در استان‌ها، تاکنون تعداد ۳۲ نفر از مجرمان در حوزه کنکور که مدیریت ۸۰ صفحه و کانال را بر عهده داشتند، شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند و اقدامات عملیاتی در این زمینه همچنان در دست پیگیری  است.

مجید با هشدار جدی به فعالان این حوزه بیان داشت: اقدامات پلیس فتا با تمام توان در راستای برخورد با مجرمان فعال در حوزه پدیده کلاهبرداری تحت عنوان تقلب در کنکور سراسری استمرار خواهد داشت.

رئیس پلیس سایبری کشور در توصیه به داوطلبان و خانواده‌های آنان تاکید کرد: راه‌اندازی هرگونه صفحه و کانال تحت عنوان ارائه سوالات کنکور سراسری، صرفا با هدف کلاهبرداری از داوطلبان است، لذا موکدا توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات فضای مجازی را نخورید و مراقبت‌های لازم را در این خصوص داشته باشید.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به عواقب ناگوار به همراه داشتن تجهیزات الکترونیکی به‌ویژه تجهیزات مرتبط با تقلب در آزمون کنکور و محرومیت‌های ناشی از آن در زمینه شرکت در کنکورهای آتی، برابر تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، به داوطلبان توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان به تبلیغات فضای مجازی در زمینه استفاده از این دستگاه‌ها توجه نکنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز