کد خبر: 1335242 A

تشکل‌های فرهنگیان به مناسبت هفته گرامیداشت نهاد امور تربیتی پیامی صادر کردند

شورای هماهنگی تشکلهای فرهنگی کشور، جمعیت اسلامی فرهنگیان، کانون تربیت اسلامی، جامعه اسلامی فرهنگیان، هیات اندیشه ورز بسیج فرهنگیان، جمعیت فرهنگیان جوان، کانون مدارس اسلامی، کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگر، جمعیت فرهنگیان جهادی، جمعیت معلمان و فرهیختگان در پیامی به مناسبت هفته گرامیداشت نهاد امور تربیتی از معاونت پرورشی خواستند تا در مواجه با نقشه‌های شوم دشمنان با بهره گیری از ظرفیتهای جامعه بزرگ فرهنگیان و اندیشمندان و صاحب نظران نسبت به تحول در برنامه‌ها وفعالیت‌های خود اقدام نماید.

تشکل‌های فرهنگیان به مناسبت هفته گرامیداشت نهاد امور تربیتی پیامی صادر کردند

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام تشکل‌های فرهنگیان به شرح زیر است: 

مسئله معاونت پرورشی در آموزش و پرورش بسیار مهم است، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) 

هشتم اسفند نقطه عطفی در آموزش و پرورش پس از انقلاب شکوهمند اسلامی می‌باشد؛ که با تدبیر حکیمانه، دقیق، کارشناسانه و به زمان شهیدان رجایی و باهنر، شجره طیبه امورتربیتی پا به عرصه فعالیت انقلابی و اسلامی نهاد تا ضمن حراست از مهمترین نهاد موثر تربیتی و فرهنگی، ارزش‌های بر آمده از انقلاب را به درون آموزش و پرورش انتقال دهد. 

نقش بی‌بدیل کاروان جهادگر حوزه فرهنگ و تربیت در مقاطع حساس کشور برای ایجاد نشاط معنوی در مدارس، تقویت روحیه انقلابی در دانش آموزان و حضور پر شور در دفاع مقدس و مقابله با هجمه‌های دشمنان به ویژه گروهک تروریستی منافقین و دیگر گروهک‌های ملحد و معاند بر کسی پوشیده نیست. 

امور تربیتی درمسیر حرکت خود با فراز و فرودهایی مواجه بوده است تاجایی که در برهه‌ای از زمان با بی‌مهری برخی مسولان کج اندیش وقت حذف می‌شود، لکن با حمایت‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی و تصویب قانون احیای معاونت پرورشی و تربیت بدنی توسط مجلس محترم شورای اسلامی، باردیگر بارقه‌های امید در جامعه فرهنگیان متدین و دلسوز و خانواده‌های نگران جلوه‌گر شد. اما پس از گذشت نزدیک به دو دهه از مصوبه این قانون امید بخش متاسفانه آنگونه که انتظار می‌رفت امور تربیتی از جایگاه قابل قبول و واقعی خود برخوردار نگردید. 

امروز که دولت مردمی سیزدهم و مجلس انقلابی و وزیر ارزشی و جهادی که سکان هدایت و پیشرفت و توسعه را در اختیار دارند، چشمان امیدوار جامعه دغدغه مند، منتظر عنایت و حمایت‌های ویژه نسبت به ارتقا جایگاه معاونت پرورشی در نظام تعلیم وتربیت اسلامی که از مطالبات امام خامنه‌ای (مدظله الشریف) وجامعه اسلامی است، می‌باشند. 

معاونت پرورشی که خود پرچمدار این رسالت سنگین و خطیر می‌باشد باید با برنامه ریزی و روش‌های نو وجذاب بر گرفته از تعالیم ناب اسلامی و بهره گیری از هنر و ابزار و امکانات و فناوری‌های روز درارائه خدمات به دانش آموزان وخانواده‌ها و تلاش جهت کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان عمل نموده ودر اجرای سند تحول بنیادین که با نگاه و محوریت تربیتی تنظیم وتدوین شده است و بکارگیری قابلیت‌های قانون احیای معاونت پرورشی، که از مسئولیت‌های اصلی آن معاونت می‌باشد در به حرکت در آوردن بخش‌های مختلف آموزش و پرورش تلاش نماید واز روزمرگی ومنفعل بودن دوری کند و همچنین با تنظیم‌گری امر تربیت در مدرسه سبب ساز پیوند معلم و مربی و تعمیم تربیت به همه ارکان مدرسه شود چرا که دشمنان با همه توان در صدد مضمحل نمودن نظام تعلیم وتربیت جمهوری اسلامی ومخاطبین اصلی آن یعنی دانش آموزان می‌باشند. 

امید آنکه معاونت پرورشی در مواجه با نقشه‌های شوم دشمنان با بهره گیری از ظرفیتهای جامعه بزرگ فرهنگیان و اندیشمندان و صاحب نظران نسبت به تحول در برنامه‌ها وفعالیت‌های خود اقدام نماید. 

در شرایطی که بیش از هر زمان دیگر دشمنان ما اندیشه نسل نوجوان و جوان را مورد تهاجم قرار دادند ضرورت نقش آفرینی مربیان تربیتی بیش از هر زمان دیگر احساس می‌شود.

در پایان ضمن گرامی داشت یاد خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هشتم اسفند روز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی، شورای هماهنگی تشکلهای فرهنگیان آمادگی خود را برای هرگونه هم فکری، همراهی و همکاری در زمینه احیای واقعی امورتربیتی اعلام می‌دارد.

 

انتهای پیام/
#فرهنگیان #تربیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر