کد خبر: 1331917 A

پلمب ۳۹۲ مرکز تهیه مواد غذایی در کشور

مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که ۲۷ هزار و ۱۴۹ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار دریافت کرده و ۳۹۲ مرکز پلمب شد.

پلمب ۳۹۲ مرکز تهیه مواد غذایی در کشور

به گزارش ایلنا از وبدا، از تعداد سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۱۴۱ هزار و ۱۰۸ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند و از تعداد ۲۷ هزار و ۱۴۹ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده اند، ۳۹۲ مرکز پلمب شده اند.

براساس گزارش هفتگی واحد بهداشت (کووید) سامانه ملی ۱۹۰ نیز، تعداد کل تماس های پاسخ داده شده، ۲۰۳ تماس و تعداد کل شکایات ثبت شده، ۱۴۱ شکایت برآورد شده است. همچنین تعداد ۶۲ مشاوره و راهنمایی در خصوص بیماری کووید و واکسیناسیون انجام شده است.

براین اساس، شکایت از عدم رعایت بهداشت دست در صدر جدول قرار گرفته است.

بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به (نانوایی ها، درمانگاه و کلینیک ها و نیز مدارس) بوده که با موضوع عدم رعایت بهداشت دست کارکنان، عدم وجود تهویه مطلوب و مناسب، عدم استفاده کارکنان ازماسک و عدم رعایت فاصله گذاری گزارش شده است.

انتهای پیام/
پوشش جدول سلامت مواد غذایی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر