کد خبر: 1330807 A

دانشگاه فردوسی مشهد میزبان وزیر علوم و افتتاحیه رویداد ملی پویش و جشنواره حرکت شد

آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت و نخستین رویداد ملی پویش عصر امروز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دانشگاه فردوسی مشهد میزبان وزیر علوم و افتتاحیه رویداد ملی پویش و جشنواره حرکت شد

به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، «محمدعلی زلفی‌گل»، در آیین گشایش این جشنواره گفت: نباید تجربه‌های دوران کرونا را فراموش کنیم و باید از ظرفیت و امکاناتی که در دانشگاه‌ها فراهم شد استفاده کرد. 

وی اضافه کرد: در زمان کرونا برخی انجمن‌ها تدریس استادان برجسته بین‌المللی را در اختیار سایر دانشجویان قرار می‌دادند و اکنون نیز می‌توان یک همایش بین المللی را در قالب مجازی برگزار کرد. 

وزیر علوم همچنین به بحث مهارت‌محور شدن دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: دنبال راهکار برای افزایش مهارت‌محوری هستیم و معتقدیم کارورزی دانشجویان باید جدی گرفته شود البته حضور در بخش صنعت و خدمات و کشاورزی برای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال مرتبط با رشته‌های دانشگاهی برای فارغ التحصیلان به یک همکاری بین دستگاهی نیاز دارد. 

زلفی‌گل اضافه کرد: براساس برخی آمار، حدود ۸۰ درصد دانشجویان فنی و حرفه‌ای بعد از فارغ التحصیلی شغل پیدا می‌کنند درحالی که در رشته‌های نظری این درصد کمتر است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه دوران دانشجویی دوره کسب تجربه و دانش است گفت: ما معتقدیم وظیفه دانشگاه این است که نسل‌های عاقل، متدین و مسئولیت‌پذیرتر نسبت به گذشته تحویل جامعه دهد. 

در این مراسم مهدی بادپا مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، احد ضابط رییس دانشگاه فردوسی مشهد، ابوالفضل غفاری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی و جمعی از دبیران و کارشناسان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/
#وزیر_علوم_تحقیقات_و_فناوری #محمدعلی_زلفی_گل #دانشگاه_فردوسی_مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر