کد خبر: 1324821 A

آماده باش تیم BHCU جمعیت هلال احمر کردستان در پی وقوع زلزله در خوی

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری در عمق ۷ کیلومتری زمین در خوی گفت: چهار تیم ارزیاب هلال‌احمر برای بررسی میزان خسارات احتمالی این زمین لرزه به منطقه اعزام شده‌اند.

حجم ویدئو: 1.26M | زمان ویدئو: 00:00:09

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، حمید محبوبی گفت: ساعت ۲۱:۴۴ امشب هشتم بهمن‌ماه زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵.۹ ریشتر خوی را لرزاند که در پی آن چهار تیم ارزیاب هلال‌احمر شامل ۲۰ امدادگر آموزش‌دیده به منطقه اعزام شدند. همچنین تماس با فرمانداری خوی و دهیاری‌ها و خانه‌های هلال در سطح شهر و روستاهای آن برای بررسی میزان خسارات احتمالی و صرورت امدادرسانی برقرار شده است.

محبوبی تاکید کرد: هلال‌احمر استان در تمام شعب و پایگاه‌ها به حالت آماده‌باش درآمده است.

اعلام وضعیت قرمز و اعزام تیم‌های واکنش سریع از ۵ استان مجاور

سازمان امداد و نجات وضعیت قرمز اعلام کرد و تیم‌های واکنش سریع جمعیت‌های هلال احمر آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و قزوین به شهرستان خوی در آذربایجان غربی اعزام شدند و اقلام امدادی از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان برای پشتیبانی از هلال احمر آذربایجان غربی در حال خروج از انبار و اعزام به منطقه زلزله زده هستند.

بیشترین تخریب  در شهرک صفا

بنا بر اعلام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیشترین تماس‌های درخواست کمک به تلفن امداد ۱۱۲ از شهرک صفا در ۱۰ کیلومتری جاده خوی به سلماس بوده است. 

البته احتمال اینکه تلفن مناطق با تخریب بیشتر قطع شده باشد ممکن است و احتمال دارد بخش‌های دچار تخریب بیشتر شده باشند.

براساس اعلام سازمان امداد و نجات ۲۶۱ هزار و ۳۷۸ نفر شامل ۷۷ هزار و ۹۲۰خانوار ساکن مناطق متاثر از این زلزله هستند.

این مناطق شامل ۲ شهر و ۸۶ روستا است.

آماده باش تیم BHCU جمعیت هلال احمر کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از آماده باش تیم BHCU (تیم درمان اضطراری) برای اعزام به مناطق زلزله زده‌ی شهرستان خوی آذربایجان غربی خبر داد.

دکتر پیام جلالی در این خصوص گفت: این تیم شامل دو پزشک، دو پرستار، دو روانشناس، دو ماما، دو نفر کارشناس بهداشت محیط، دو نفر کارشناس تغزیه، تاسیسات راه انداز و داروخانه سیار بوده و در صورتِ اعلام نیاز مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امدادو نجات به استان آذربایجان غربی اعزام خواهند شد.

 

 

انتهای پیام/
بهداشت و درمان بهداشتی و درمانی زلزله فراخوان زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر