خبرگزاری کار ایران

تصویب یک فوریت اعطای مجوز انتشار سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مالی-اسلامی برای طرح‌های حمل و نقل عمومی به شهرداری

asdasd
کد خبر : ۱۲۸۳۰۸۷

یک فوریت لایحه «اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انتشار ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی-اسلامی به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران» در نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بررسی و با ۲۰ رأی تصویب شد.

به گزارش ایلنا، لطف اله فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در خصوص یک فوریت لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انتشار ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی- اسلامی به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران با بیان اینکه تأمین ۵۰ درصد از اوراق مشارکت توسط دولت تعهد داده شده است، گفت: میزان اوراق مشارکت ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۶ هزار میلیارد تومان را دولت پرداخت می کند. تقاضای ما این است که اعضا به یک فوریت رأی دهند تا بتوانیم این اوراق را منتشر کنیم.

وی ادامه داد: از این میزان دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به مترو،۹۰۰ میلیارد تومان به اتوبوسرانی و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به اورهال اختصاص خواهد یافت تا بتوانیم از آن در رونق حمل و نقل استفاده کنیم.

کاهش ۷۰درصدی تعداد اتوبوس‌ها در دوره پنجم مدیریت شهری

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ما در مبحث حمل و نقل نیازمندی های زیادی داریم، اظهار کرد: روز گذشته جلسه ای در مجلس شورای اسلامی در این خصوص برگزار کردیم و بحث مفصلی صورت گرفت که قرار شد خودروسازان ظرفیت خود را در این خصوص اعلام کنند.

وی افزود: باید بدانیم مردم را تا چه مدتی باید منتظر نگه داریم و این موضوع باید به صورت روشن و شفاف اعلام شود. در گذشته ۴۰ تا ۵۰ درصد اتوبوس های تخصیصی از سوی وزارت کشور به شهر تهران اختصاص یافته بود اما امروز به ۱۰ درصد رسیده که این میزان قطره ای در دریاست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۶ هزار اتوبوس را به دوره پنجم مدیریت شهری تحویل دادیم، خاطرنشان کرد: امروز هزار و ۷۷۲ دستگاه اتوبوس داریم که بر اساس اعلام پلس راهور از این تعداد تنها ۴۰ دستگاه می توانند فعال باشند.

مترو در توسعه حمل و نقل در اولویت است

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مشارکت را دولت تأمین می کند، یادآور شد: حتماً باید به یک فوریت این طرح رأی داد. مترو در توسعه حمل و نقل اولویت ماست. در روزهای اخیر و اغتشاشات اتوبوس ها آسیب دیدند و مترو آسیبی ندید و این از مزیت های مترو به شمار می رود بنابراین از اولویت های ما به شمار می رود.

سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه دولت پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت را متعهد شده است، گفت: باید به این میزان اوراق مشارکت به عنوان یک فرصت نگاه کرد. مصوبه چهار هزار میلیارد تومانی جلسات قبلی می تواند مکمل مصوبه فعلی باشد.

گفتنی است در پایان، یک فوریت لایحه «اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انتشار ۳۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی- اسلامی به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران» در نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بررسی و با ۲۰ رأی تصویب شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز