خبرگزاری کار ایران

| 14:50   
کد خبر : ۱۳۸۷۸۳۷
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی:

تمامی مسیرهای منتهی به مرز تمرچین آماده تردد زائرین اربعین است

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: پذیرایی از زائران اربعین یک فرصت استثنایی برای پیشرفت استان در حوزه‌های راه، سیاسی، اجتماعی و گردشگری است.

تمامی مسیرهای منتهی به مرز تمرچین آماده تردد زائرین اربعین است

به گزارش خبرنگار ایلنا، خبرنگاران آذربایجان غربی در قالب تور خبری از پروژه‌های در دست اجرای اداره کل راه و شهرسازی استان بازدید کردند.

سید محسن حمزه لو در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های در دست اجرای راه و شهرسازی استان با بیان اینکه، تردد زائران اربعین از مرز تمرچین  یک فرصت استثنایی برای پیشرفت استان در حوزه های راه،سیاسی،اجتماعی و گردشگری است گفت: بنابراین باید از این ظرفیت ایجاد شده  برای پیشرفت استان در زمینه های مختلف نهایت استفاده را کرد.

حمزه‌لو افزود: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد - نقده نقش موثری در تسهیل و ایمن‌سازی تردد مردم منطقه و سهولت تردد زائران اربعین حسینی دارد.

وی ادامه داد: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد_نقده پیشرفت ۵۰ درصدی دارد و این طرح زمینه توسعه و سهولت تردد در محور را فراهم می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: عملیات اجرایی در ۱۲.۵ کیلومتر از این مسیر با تمام توان در حال انجام است و تا اربعین امسال حدود ۶ کیلومتر آماده بهره برداری می‌شود.

حمزه‌لو افزود: ارتقای کیفیت و ایمنی جاده‌های دسترسی به پایانه‌های مرزی در کنار تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در رأس برنامه‌های اجرایی مجموعه راه وشهرسازی آذربایجان‌غربی قرار دارد.

IMG_20230815_162339_044

پیشرفت ۹۸ درصدی تقاطع غیر همسطح سه راهی محمدیار

 سعید اسدی، سرپرست اداره نظارت برساخت راههای اداره کل راه و شهرسازی استان در بازدید از این تقاطع با بیان اینکه این محور یکی از نقاط حادثه خیز و از محورهای پرتردد استان بود که روند اجرایی این تقاطع غیر همسطح از سال ۱۴۰۰شروع و بیش از ۹۸ درصد پیشرفت اجرایی دارد که تا اربعین امسال این تقاطع زیر بار ترافیک می رود تا تردد زائران اربعین در این محور به سهولت و روان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این تقاطع معضل ترافیکی در کریدور بزرگراهی غرب کشور را رفع می کند و زمینه تردد زائران اربعین را تسهیل می‌کند، گفت: بهره برداری از این طرح در کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده ای و رونق تردد زائران اربعین حسینی نقش مؤثر و ویژه دارد.

اسدی افزود: برای اجرای این پروژه تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه محور محمدیار به بناب

آرش امینی، رئیس اداره حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان و دبیر ستاد اربعین در خصوص پروژه محور محمدیار به نقده گفت: عملیات اجرایی ۷٫۵ کیلومتر از قطعه ۲ محور سه راهی محمدیار - بناب در دست اجرا بوده و برای اجرای این طرح یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح ۳۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد، و طبق قرارداد اجرای طرح یک ساله است که اجرا و بهره برداری از این طرح موجب کاهش ترافیک جاده‌ای و کاهش تصادفات می شود.

امینی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه گفت: کاهش ۴۰ کیلومتری مسیر محمدیار، بناب کاهش آلایندگی زیست محیطی حفظ تالاب‌های منطقه کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ایمنی از اهم مزیت‌های بهره برداری از محور سه راهی محمدیار - بناب است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز