کد خبر: 128659 A

با حکم استاندار آذربایجان شرقی ایرج آذرنژاد به عنوان شهردار شهر جلفا و می‌کاییل صادقیان به عنوان شهردار شهر هادیشهر معرفی شدند

ایلنا: در مراسمی شهرداران شهرهای جلفا و هادی‌شهر معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در این آیین با حکم استاندار آذربایجان شرقی ایرج آذرنژاد به عنوان شهردار شهر جلفا و می‌کاییل صادقیان به عنوان شهردار شهر هادیشهر معرفی شدند.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در سخنانی تأکید کرد: بازنگری در وضع موجود مدیریت شهری با تدوین چشم انداز بلند مدت برای آبادانی شهر‌ها ضروری است.
مرتضی موحدنیا با بیان اینکه دوام و پایداری توسعه شهر‌ها مستلزم بهره گیری از مدیران توانمند و با ثبات در امور شهری است افزود: مدیران توانمند می‌توانند با مشارکت دهی مردم به عنوان پشتوانه قوی، زمینه رشد و بالندگی همه جانبه شهر و به تبع آن رفاه مردم و آبادانی شهر را فراهم کنند.
وی تعامل سازنده اعضای شوراهای اسلامی و پرهیز از اختلاف فی مابین را متذکر شد و گفت: متاسفانه در شوراهای اسلامی دور سوم در برخی موارد وجود اختلاف سلیقه‌ها باعثفاصله گیری نهاد شورا و شهرداری از رسالت خویش شد.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: شهرداران به عنوان مجری مصوبات شورا‌ها عمل کرده و از وظیفه ذاتی خود در جذب سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی غافل شدند.
موحدنیا خاطرنشان کرد: نهاد خدمت رسان شهرداری باید با ایجاد منابع درآمد پایدار شهری و سهیم شدن در تولید و اشتغال زمینه رشد و توسعه یکنواخت شهر‌ها را فراهم کند.
وی شهرداران را مجری قوانین و مقررات شهری دانست و از آنان خواست در اجرای قانون به طور صحیح و دقیق عمل کرده و حقوق شهروندی را به طور کامل رعایت کنند.
وی در عین حال چابک سازی بدنه شهرداری را به شهرداران یادآوری کرد و گفت: بدنه شهرداری باید با بهره گیری از نیروی انسانی فعال و صادق روند حرکت خدمات رسانی به مردم را تقویت کند.
فرماندار جلفا هم در این مراسم گفت: شهرداران منتخب با رویکرد فرهنگی و عمرانی زمینه رشد و تعالی شهر‌ها را فراهم کنند.
مختار سیفی افزود: انجام امور شهری با تدبیر و ایجاد امید و آرزو در شهروندان مقوله‌ای است که باید شهرداران همسو با دولت در تحقق آن تلاش کنند.
وی بهره‌مندی از تجارب و اندوخته‌های مدیران قبلی را به شهرداران متذکر شد و گفت: وحدت و همدلی بین شهرداری و شورا و دستگاه‌های اجرایی امری انکار ناپذیر و به نفع توسعه شهری است.
فرماندار شهرستان جلفا نیز در این مراسم با اشاره به رسالت اصلی شهرداران، اجرای صحیح قانون و تلاش برای ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان در کنار افزایش درآمدزایی را برای آنان یادآوری کرد.
سیفی به مشکلات شهرداری هادیشهر در دوره سوم شورا‌ها اشاره کرد و گفت: شوراهای دور چهارم با همفکری و تعامل با یکدیگر عقب ماندگی این شهر را جبران کنند.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی حقوق خدمات رسانی به مردم دستگاه های اجرایی دولت رشد و تعالی شهرداری قانون قوانین و مقررات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر