کد خبر: 363963 A

جمعی از کارگران خرم آباد در آستانه روز جهانی کارگر:

جمعی از کارگران خرم آباد در آستانه روز جهانی کارگر با صدور اطلاعیه ای نسبت به شرایط شغلی و معیشتی خود اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران خرم آباد در آستانه روز جهانی کار با صدور اطلاعیه ای نسبت به تعدیل های گسترده، تعطیلی واحدهای تولیدی و حداقل دستمزد زیر خط فقر اعتراض کردند.

در متن این اطلاعیه که به امضای جمعی از کارگران کارخانه های یخچال سازی، پارسیلون خرم آباد و کارخانه کاشی سامان بروجرد رسیده است، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کارگر آمده است:  امسال در شرایطی به استقبال این روز می‌رویم که فقر، گرسنگی  و بیکاری کمر ما را زیر بار مشکلات خم نموده و نان را از سفره‌هایمان ربوده و محرومیت را برایمان به ارمغان آورده‌ است.

در ادامه این اطلاعیه می خوانیم:  تعیین حقوق هشتصد هزار تومانی برای سال جاری ستمی مضاعف بر ما تحمیل می‌نماید. و این به‌معنای تحمیل فقر افزون تر بر ما و خانواده هایمان است.

این کارگران اعلام کرده اند:  ما امروز هم صدا و هم گام با سایر کارگران خواستار تعیین دستمزد عادلانه با توجه به تورم موجود در اقتصاد کشور بوده و بر زندگی بهتر اصرار داریم.

در ادامه اطلاعیه کارگران از روند تعطیلی های گسترده در صنایع ابراز نارضایتی کرده اند و گفته اند:   تعدیل نیروی کار و تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی موجب بیکار شدن عده زیادی از کارگران گردیده و بر نگرانی ما افزوده است.

 

انتهای پیام/
هفته کارگر 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر