خبرگزاری کار ایران

همزمان در سراسر کشور صورت گرفت؛

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

asdasd
کد خبر : ۷۲۶۱۵۱

راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مسیرهای تعیین شده از سوی ستاد دهه فجر استان‌ها از ساعت ۹ صبح امروز ۲۲ بهمن ماه، همزمان با تهران در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان از ساعت ۹ صبح امروز در بیش از هزار شهر و روستا در سراسر کشور برگزار شد.

هر ساله مسئولان کشور همدل با مردم سراسر کشور یا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیروزی انقلاب اسلامی را در کنار یکدیگر جشن می‌گیرند.

استاندار تهران: در مقابل همه سختی‌ها ایستاده‌ایم

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

 انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن درباره حضور مردم گفت: این انقلاب برای مقاومت، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی از 40 سال قبل به برکت اندیشه‌های امام راحل و خون شهدا شکل گرفته و در ادامه نیز با رهنمودهای مقام معظم رهبری این چنین اقتدارگرایانه در تمام دنیا سربلند کرده است.

وی ادامه داد: در طول این 40 سال توانستیم با توجه به همه توطئه‌های استکبار جهانی شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم در مقابل همه سختی‌ها بایستیم.

استاندار تهران تصریح کرد: چیزی که امروز شاهد بودیم حضور آگاهانه و حماسی مردم در تجدید بیعت با آرمان‌های امام و لبیک به مقام معظم رهبری بود که همه اقشار مردم اعم از پیر، جوان و کودک آمدند تا اعلام کنند که در مقابل توطئه‌های استکبار جهانی که امسال شدت و غلظت بسیار بالایی به خود گرفته ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند و انشالله با این وحدت و انسجام و یکپارچگی شرایطی را فراهم کنیم که این توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی و بی‌اثر شود.

بند‌پی خاطرنشان کرد: آنچه را که مردم مطالبه کرده‌اند این است همانطور که امروز مسئولان در میان مردم بودند در تصمیم‌گیری‌ها، مسائل و مشکلات مردم را با تدبیر و برنامه‌ریزی برطرف کنند. امیدوارم شرایطی را فراهم کنیم که عدالت و رفاه اجتماعی را برای همه مردم با بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت‌های قانونی به سر منزل مقصود برسانیم.

فرجی‌دانا: ایرانی‌ها در قبال آب و خاک و دین خود با کسی شوخی ندارند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

رضا فرجی‌دانا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی و رفتار مسئولان گفت: هرچه وحدت کلمه ما بیشتر باشد، طمع دشمنان به این آب و خاک کمتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما با داشتن وحدت کلمه می‌توانیم راه دشمنان را به سمت این آب و خاک سد کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه امروز شاهد حضور انبوه و گسترده همه سلایق مردم هستیم، بیان کرد: این نشان می‌دهد که ایرانی‌ها در قبال آب و خاک و دین خود با کسی شوخی ندارند و همه مصر هستند از آب و خاک و دین حمایت، دفاع و جان‌فشانی کنند

فرمانده ناجا: وفاداری مردم به نظام و‌ انقلاب اسلامی قابل تقدیر است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

سرادار حسین اشتری، فرمانده ناجا در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران ضمن تبریک‌ چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون مرتب به خودشان وعده می‌دادند که یک سال بعد، دوسال بعد و... این انقلاب پایان می‌یابد، ولی امروز چهلمین سالروز پیروزی را جشن می‌گیریم.

وی افزود: مردم‌ بار دیگر با هوشیاری در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و این حضور پرشورتر از ۳۹‌ سال گذشته است.

فرمانده ناجا بیان کرد: این ۴۰ سال استقامت، پایمردی و وفاداری مردم به نظام و‌ انقلاب اسلامی ایران قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: مردم علی‌رغم همه فشارها و تهدیدات دشمنان با شور و شعور در راهپیمایی شرکت کردند و پایبندی خود به نظام و انقلاب اسلامی را نشان دادند.

سردار اشتری تاکید کرد: مردم ما این انقلاب را به رهبری حضرت امام‌خمینی به پیروزی رساندند، انقلاب ما مردمی، مبتنی بر مبانی دینی و بر اساس اراده مستضعفان شکل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما برخواسته از دل مردم است و قطعا موفق خواهد بود و به کوری چشم‌ دشمنان هر روز بر افتخارات این انقلاب و نظام افزوده می‌شود.

این مقام عالی انتظامی خاطرنشان کرد: چهل سال انقلاب را تجریه کردیم و این چهل سال به معنی آمادگی بیشتر ما برای مقابله با دشمنان است.

وی افرود: مردم‌بار دیگر لبیک دیگری به رهبر معظم انقلاب گفتند و دشمنان را ناامید کردند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص پیام ناجا به مردم گفت: ناجا آمادگی دارد همچون گذشته به مردم خدمت کند و ان‌شاالله در دهه پنجم با آمادگی و توانمندی بیشتری در خدمت مردم خواهیم بود.

عارف: تا مردم در صحنه هستند، انقلاب پایدار می‌ماند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

محمدرضا عارف در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در مقابل دانشگاه شریف در جمع خبرنگاران گفت: مردم همچون سال‌های قبل در راهپیمایی حضور حداکثری و پرشور داشتند، این مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و تا مردم در صحنه هستند، انقلاب پایدار می‌ماند.

وی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را استقلال و آزادی دانست و اظهار داشت: عنایت خداوند شامل حال مردم ما شد که نظام الهی داریم و به آن افتخار می‌کنیم.

شهردار تهران: در یکی از گردنه‌های سخت قرار داریم/ باید کمربندها را محکم ببندیم

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

پیروز حناچی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران، با اشاره به حضور گسترده مردم گفت: ظرف چهل سال گذشته مسیر پر پیچ و خمی را طی کرده‌ایم از جمله هشت سال جنگ تحمیلی و دوران سازندگی بعد از جنگ.

وی ادامه داد: در حال‌ حاضر با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمن در یکی از گردنه‌های سخت قرار داریم.

شهردار تهران با اشاره به سخنی از امام خمینی اظهار داشت: به قول امام راحل چیزی تغییر نکرده است و باید کمربندها را محکم ببندیم. با وحدت کلمه و همدلی حرکت کنیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وزیر ارشاد: جایی که پای استقلال و عزت وسط باشد مردم منسجم در برابر دشمن می‌ایستند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: در چهل سال گذشته، انقلاب شرایط مختلفی داشته است که دشمنان ایران و اسلام توهم شکست انقلاب ما را داشتند، اما همواره راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن باشکوه برگزار شده است.

وی افزود: امسال تصور دشمنان انقلاب این بود که بعداز چهل سال می‌توانند روی خستگی و فشارهایی که بر ملت ایران وارد کرده‌اند، حساب کنند اما ما را به خوبی نشناخته‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: درست است که شاید مشکلاتی وجود داشته باشد اما آن جایی که پای استقلال، اسلام و عزت وسط باشد مردم منسجم در برابر دشمن خواهند ایستاد.

وی گفت: مردم در این شرایط پشت نظام و انقلاب هستند، حضور مردم این پیام را دارد که مسئولان روی مردم حساب باز کنند پس مسئولان این حمایت را جدی بگیرند.

رئیس دیوان محاسبات: توجه به کنترل تورم و نقدینگی در اولویت قرار گیرد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی مالی کشور با نگاه به وضعیت اقتصادی کشور صورت بگیرد، تصریح کرد: باید توجه به کنترل تورم و نقدینگی به خصوص رونق اقتصادی و تولید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عادل آذر در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران به حضور گسترده مردم در این راهپیمایی اشاره کرد و گفت‌: این حضور پرشکوه همان چیزی است که پیش‌بینی می‌شد با این تفاوت که علیرغم این شرایط آب و هوایی شاهد حضور جمعیت بیشتری هستیم.

وی افزود: این لطف خدا است که مردم با نشاط در راهپیمایی امسال شرکت کردند و چهلمین بهار انقلاب خود را جشن گرفتند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با بیان اینکه توجه به وضعیت اقتصادی و مدیریت آن مهم‌ترین درس انقلاب بعد از چهل سال است، اظهار داشت: شکوفایی اقتصادی باید مبتنی بر ظرفیت‌ها و شرایط آب و خاک باشد نه اینکه به بیرون از کشور توجه شود.

آذر با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی مالی کشور با نگاه به وضعیت اقتصادی کشور صورت بگیرد، تصریح کرد: باید توجه به کنترل تورم و نقدینگی به خصوص رونق اقتصادی و تولید در اولویت قرار گیرد.

به پیروزی و نصرت این انقلاب باور داریم

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

علی اکبر صالحی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: امام (ره) فرمودند کسی که مقصدش الهی باشد، پایانش پیروزی است. انقلاب اسلامی با نیت الهی و با ندای الله و اکبر شروع شد و برای همین مطمئن هستیم و به پیروزی و نصرت این انقلاب باور داریم.

وی افزود: خداوند می‌گوید اندوهگین نباشید پیروزید اگر چنگ به ریسمان الهی بزنید.

معاون رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیام شما به مردم سوریه و عراق چیست؟ اظهار داشت: پیام ما این است نیت‌شان را الهی کنند، در مقابل ظلم بایستند و با مظلوم همراه باشند. دست خدا به همراه آن ها خواهد بود.

سردار کرمی: حتی به مردم دیگر کشورها در بحث امنیت کمک می‌کنیم

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

  سردار حسن کرمی (رئیس پلیس یگان ویژه نیروی انتظامی) در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با خبرنگاران گفت: به امید خدا و به برکت حضور مردم امنیت در داخل کشور بسیار خوب است و این امنیت و همچنین توانایی‌هایی که در این خصوص داریم، باعث شده که حتی به مردم دیگر کشورها که درخواست کمک در حوزه امنیت دارند نیز کمک می‌کنیم. خوشبختانه در سایه این امنیت و در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی این پیشرفت‌ها کم نظیر و بی‌نظیر است.

وی در ادامه افزود: این جایگاه که به آن رسیده‌ایم علل و عوامل گسترده‌ای دارد که یکی از مهمترین علل آن تبعیت مردم از رهبری است. این مردم با اتحاد و انسجام خود مراحل سختی را پشت سر گذاشته‌اند و با همدلی و با مشارکت گسترده خود به جایی رسیده‌ابم که علی‌رغم تلاش دشمنان انقلاب پیروزی چهل سالگی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم.

سردار کرمی اضافه کرد: خوشبختانه همکاران من در نیروی انتظامی فعالیت‌های گسترده‌ای را برای ایجاد آرامش و امنیت داشته‌اند و هنوز نیازی به حضور یگان‌های ویژه نیست اما یگان‌های ویژه آمادگی کامل را برای انجام عملیات دارند.

فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی گفت: نقطه اصلی که می‌تواند به برنامه‌ها و پیشرفته توسعه کشور و اتحاد و انسجام مردم کمک کند نزدیک بودن به آرمان‌های امام و انقلاب است و خوشبختانه امروز اتحاد و انسجام مردم را بسیار زیاد می‌بینیم و مردم هیچ فاصله‌ای از آرمان‌های امام و انقلاب نگرفته‌اند.

جنتی: اختلاف‌های داخلی، بزرگترین چالش انقلاب است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

علی جنتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره مهم‌ترین چالش‌های پیش روی انقلاب اظهار داشت: اختلافات داخلی، مناقشات سیاسی و منازعاتی که جبهه‌بندی‌های داخلی زمینه‌ساز آن است، بزرگترین چالش است که داریم و اگر بتوانیم انسجام داخلی و وحدت و همبستگی خود را حفظ کنیم، هیچ خطری ما را تهدید نمی‌کند.

وی تاکید کرد: عمده مشکلات ما ناشی از همین اختلافات است.

حدادعادل: اگر ما هم مثل سعودی‌ها گاو شیرده بودیم، انقدر با ما مخالفت نمی‌کردند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

 

حداد عادل در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: مردم از روز اول سه چیز می‌خواستند ، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی درحال حاضر احساس می‌کنند این سه چیز را دارند.

وی افزود: اگر استقلال نداشتیم، اگر ما هم مثل سعودی‌ها گاو شیرده بودیم، اینقدر با ما مخالفت نمی‌کردند.

حداد عادل تاکید کرد: مردم حس می‌کنند کشور و نظام‌شان گاو شیرده نیست، شیر است بنابراین می‌آیند از انقلاب پشتیبانی می‌کنند.

وی ادامه داد: مردم حس می‌کنند آزادی دارند انتقاد می‌کنند کسی هم مزاحمشان نمی‌شود این اساس نظام دینی است رهبری دینی داریم مردم این‌ها را حس می‌کنند. برای تدوام گفتمان اسلامی باید استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی را حفظ کنیم. مسئولان به دشمنان اعتماد نکنند و آزادی را محترم بشمارند.

مطهری: مشکلات کوچک نیست اما مسئولان باید تلاش خود را انجام دهند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

علی مطهری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم باعث ناامیدی ترامپ، پمپئو و بولتون می‌شود. آنها می‌خواستند به مردم فشار آورند تا آنها علیه حکومت شورش کنند اما اتفاق برعکسی رخ داد و مردم علیه ترامپ، پمپئو و بولتون تطاهرات کردند.

وی ادامه داد: این حضور مردم نشان می‌دهد آنها راه خودشان را به خوبی می‌شناسند و به راهشان ایمان دارند.

نایب رییس مجلس درباره وطیفه مسئولان اظهار داشت: مسئولان تلاش خود را انجام می‌دهند اما باید تلاششان را بیشتر کنند. مردم ما هم به فشارهای خارجی توجه کنند چراکه این فشارها مشکلات مالی و بانکی ایجاد کرده است.

مطهری افزود: مشکلات کوچک نیست اما مسئولان باید تلاش خود را انجام دهند.

اژه‌ای: کار با سازش پیش نمی‌رود/ مسئولان برای رفع گرفتاری‌های مردم تلاش کنند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن به حضور گسترده مردم اشاره کرد و گفت: ملت غیور و عزیز ایران ۴۰ سال در مقابل ظلم و ستم استکبار جهانی و طاغوت زمان که در راس آن امریکا است، ایستادند و موفق و پیروز شدند.

وی با بیان اینکه اکنون عزت و اقتدار ایران از همیشه بیشتر است، اظهار داشت: اگر مردم مظلوم منطقه می‌خواهند از ذیل و یوغ سلطه‌گران نجات یابند، استقامت و مقابله با ظلم را در پیش بگیرند.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: مردم ایران ۴۰ سال استقامت کرده و مقابل استکبار کوتاه نیامده و دوست و دشمن را شناختند.

اژه‌ای خطاب به ملت‌های منطقه و جهان تصریح کرد: برای حفظ استقلال و نجات، مردم جهان مقاومت را در پیش بگیرند چون با سازش کار پیش نمی‌رود.

وی اضافه کرد: اگر افرادی آنها را به سازش با استکبار و در راس آن امریکا دعوت کنند، مطمئن باشند جریان فریب و نقشه دشمن است. راه نجات در استقامت است.

سخنگوی قوه قضاییه درباره وظیفه مسئولان هم خاطرنشان کرد: مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم و گرفتاری‌ها تلاش کنند. گرفتاری‌هایی را دشمن یا سوءمدیریت ایجاد کرده و مسئولان باید برای رفع مشکلات اقدام کنند  این مردم شایسته خدمت هستند.

تاکنون هیچ مشکل امنیتی گزارش نشده است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

 

 سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور در راهپیمایی پاسداشت خون شهداست و قطعا این راهپیمایی عبادت محسوب شده و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: با تمام توان مدتهاست در خصوص امنیت این راهپیمایی تلاش می‌کنیم و از شب گذشته به صورت آماده باش صددرصد کامل درآمده‌ایم و در مسیرهای ۲۲ گانه و مسیر خیابان انقلاب به سمت میدان آزادی حضور داریم و تلاش کردیم که مسیر را برای راهپیمایی آماده کنیم تا برای این راهپیمایی عظیم آماده باشد.

وی ادامه داد: حضور در این راهپیمایی حمایت از انقلاب و رهبری است و برای حمایت از انقلاب و رهبری حضور خواهیم داشت.

مردم با وجود همه دلخوری‌ها در مقابل فشار بیگانگان یکپارچه عمل می‌کنند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایلنا و در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: در این جشن دیدیم که همه بودند، از همه اقشار و طبقات از همه احزاب و جریان‌ها از همه شخصیت‌ها با سلیقه‌های متفاوت حضور داشتند.

وی افزود: این رشید بودن ملت ایران نشان می‌دهد علیرغم دلخوری‌ها، گله‌ها، تحمل مشکلات و اختلاف‌نظرها درون خانواده بزرگ انقلاب، برای اصل انقلاب و منافع ملی در مقابل فشار بیگانگان مخصوصا حاکمان آمریکا یکپارچه عمل می‌کنند باید گفت درود براین ملت رشد یافته.

گفت‌وگوی میان نسلی مهم‌ترین چالش کشور در چهلمین سالگرد انقلاب است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در راهپیمای 22 بهمن در جمع خبرنگاران عنوان کرد: مردم با وجود همه تهدیدات و مشکلات به صحنه آمدند و با نشاط و امید به آینده چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

وی افزود: چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی فصل نوبینی برای جمهوری اسلامی باز می‌کند، فصلی که موفقیت‌ها و دستاوردها را احصا و بررسی کنیم و نواقص و کوتاهی‌ها را شناسایی کنیم و با رویکرد تحولی نسبت به آینده حرکت کنیم. آینده متعلق به جوانانی است که با امید و تلاش آینده را می سازند.

ابتکار در پاسخ به ایلنا درباره بزرگترین چالش پیش روی انقلاب گفت: مهم‌ترین چالش جنگ اقتصادی و روانی است که دشمن علیه کشور به راه انداخته است ولی به نظر من مهم‌ترین چالش، گفت‌وگوی میان نسلی است؛ باید با نسل فرزندان انقلاب و جوان ارتباط برقرار کنیم که یکسویه و دستوری نیست بلکه باید این نسل را بیشتر بشنویم و خود را جای آن‌ها بگذاریم و شرایطشان را درک کنیم.

توزیع ۴۰۰ کیلو کیک در جمع راهپیمایان

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

در مراسم راهپیمایی 22 بهمن و همزمان با حضور سراسری مردم در خیابان‌های منتهی به میدان آزادی در تهران، اتحادیه قنادان با همراهی بسیج اصناف کشور اقدام به توزیع ۴۰۰ کیلو کیک کردند.

اصناف با بیش از ۳ میلیون عضو بزرگترین تشکل غیردولنی است که نقش به‌سزایی در پیروزی انقلاب داشته است.

میرسلیم: اگر سردمداران آمریکا پیام مردم ایرانمی‌شنیدند، نیروی خود را هدر نمی‌دادند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

سید مصطفی میرسلیم در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور مردم گفت: پیام مهم از طرف مردم ما و به همه کسانی که توجه به انقلاب دارند ولی آن را درک نکردند، این است که بیایید و بفهمید در ایران ۴۰ سال پیش چه رخ داد و در طول این مدت مردم ما چه کردند و چه آفریدند و چه خیرخواهی را برای مقابله با ارعاب و ظلم و ستم برای دنیا داشتند.

وی افزود: ای کاش این پیام را همه سردمداران دنیا به ویژه آمریکا می‌فهمیدند و نیروی خود را هدر نمی‌دادند و زحمت ایجاد نمی‌کردند.

سردار مهری: مشکلات اقتصادی خللی به اراده مردم وارد نمی‌کند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

سردار تقی مهری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: انقلاب ما پایه‌گذاری برای برچیده شدن استکبار در جهان بود، در واقع انقلاب اسلامی ما استمرار حرکت به سمت یکتاپرستی و برقراری عدل و برچیده شدن استکبار است.

وی در ادامه گفت: پلیس راهور طرح ترافیک خود را از روز گذشته آغاز کرده و در تمام شهرهایی که راهپیمایی در حال برگزاری است حضور فعال دارد.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به حضور مردم ادامه داد: امروز در تهران نیز شاهد هستیم که مردم حضور پرشکوه و بی‌نظیری را دارند و از ساعت‌های قبل از آغاز مراسم در راهپیمایی شرکت کردند.

سردار مهری تصریح کرد: مردم کشورمان با حضور خود در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه ثابت کردند که پیرو آرمان های انقلاب و آرمان‌های امام راحل هستند و به مقام معظم رهبری نیز پایبند هستند. قطعا مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها را به حساب اسلام نخواهند گذاشت و تاکنون نیز نگذاشته‌اند و این مسئله بسیار مهمی است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: استقرار نظام اسلامی زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی است و امیدواریم این راهپیمایی را که امروز شاهد هستیم، مقدمه ای برای ظهور حضرت مهدی و اتصال این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی باشد.

وی با بیان اینکه همانطور که در سال‌های اول انقلاب شاهد بودیم نظام استکبار در حال برنامه‌ریزی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی بود، اما موفق نشد، گفت: اگرچه مردم دچار مشکلات اقتصادی در معیشت خود هستند، اما این مسائل خللی به اراده مردم وارد نمی‌کند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: برای آسایش مردم عزیز که در راهپیمایی امروز شرکت کردند محدودیت ترافیکی در نظر گرفته شده است و حتی برای برخی از مردم که قصد مسافرت دارند نیز تمهیداتی اندیشیده شده است. مردم می‌توانند با مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس تماس گرفته و از مسیرهای جایگزین مطلع شوند.

وی به مردم توصیه کرد: در صورتی که برای شرکت در مراسم راهپیمایی از وسیله شخصی خود استفاده می کنند، حتما خودروهای خود را در پارکینگ‌های مجاز پارک کنند. امروز عابرین پیاده جمعیت زیادی دارند و از رانندگان درخواست می‌کنیم احتیاط لازم را در رانندگی داشته باشند.

وزیر نیرو: اگر مردم از آینده مطمئن نبودند، امروز به خیابان‌ها نمی‌آمدند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

رضا اردکانیان وزیر نیرو در جریان حضور در راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: اصلی‌ترین مسئله‌ای که موجب تداوم انقلاب ما می‌شود، ایستادگی روی شعار‌هایی است که ما، پدران و مادرانمان سرداده‌اند. آن شعار استقلال،  آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی درباره حضور پرشور مردم گفت: با مستنداتی که از راهپیمایی‌های بزرگ دیده‌ایم متوجه شدیم که راهپیمایی‌های بزرگ مثل راهپیمایی عاشورا چه تاثیری داشت که دنیا به این جمع‌بندی رسید که در مقابل مردم نباید بایستد.

وزیر نیرو تاکید کرد: سالها بعد تاثیر این حضور  مردم را خواهیم دید. امروز همه‌ چشم‌های دنیا به خیابان‌های ایران نگاه می‌کند و در اثر این نگاه است که آزادی، صلح و آرامش در این منطقه تضمین می‌شود.

اردکانیان در مورد اینکه وظیفه‌ مسئولان چیست، اظهار کرد: مردم نسبت به آینده مطمئن هستند. اگر مطمئن نبودند، امروز در خیابان‌ها نمی‌آمدند. البته این چیزی از مسئولیت ما کم نمی‌کند. ما وظیفه داریم که راه را برای رشد و توسعه این کشور و جوانان فراهم کنیم.

درخواست مردم همچنان استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

حمید رسایی (نماینده سابق مجلس شورای اسلامی) در خصوص راز ماندگاری انقلاب گفت: راز ماندگاری انقلاب این است که مردم پای انقلاب هستند و برای این انقلاب صبر می‌کنند و اینکه مردم از رهبر خود تبعیت می‌کنند و به ایشان اعتماد دارند.

وی در ادامه گفت: نکته مهم این است انقلاب اسلامی ایران با شعارهای حسینی مانند هیهات من‌الذله پایه‌گذاری شده است که به ظهور امام عصر(عج) نیز منتهی می‌شود.

این نماینده سابق مجلس در خصوص انتظاری که مردم از انقلاب دارند، گفت: ما انقلاب کردیم تا استقلال داشته باشیم و امروزه نیز درخواست مردم همچنان استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است.

فرزندان رهبر انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حاضر شدند

فرزندان رهبر انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حاضر شدند.

 

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

اتکا به آرای عمومی و وحدت مردم و مسئولان رمز ماندگاری انقلاب است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

مجید تخت‌روانچی (معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری) در رابطه با رمز دوام و ماندگاری انقلاب اسلامی گفت: مردمی بودن و اتکای به آرای عمومی و وحدت میان مردم و مسئولین رمز این ماندگاری است.

وی همچنین تقویت نگاه به داخل و جذب سرمایه و تکنولوژی داخلی در کنار توجه به جوانان را پیش‌زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و یادآور شد، تحقق اقتصاد مقاومتی باعث افزایش استقلال و عزت عمومی ایران در سطح جهان است.

قاضی صلواتی در جمع راهپیمایان: مردم حامیان نظام هستند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

 

رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و در جعع خبرنگاران اظهار کرد: حضور مردم امروز بسیار شگفت‌انگیز است و مردم ایران نشان دادند که محکم پای انقلاب ایستاده‌اند.

قاضی صلواتی افزود: مردم حامیان نظام هستند و تا آخرین لحظه از نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند.

حضور مردم تودهنی به کسانی است که دوست نداشتند چهل سالگی انقلاب را ببینند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

امیر نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور مردم تو دهنی است به کسانی که دوست نداشتند چهل سالگی انقلاب را ببینند.

وی در پاسخ به این سوال که ۴۰ سالگی چه ویژگی دارد که دشمنان این همه تلاش کردند تا انقلاب به چهل سالگی نرسد، ادامه داد: دشمنان برآورد اشتباهی از توان مردم داشته و همچنین از نحوه رهبری و قدرت مردم ایران برآورد نادرستی داشتند از همین رو این سخنان را می‌گویند. ولی هر کسی این مردم را بشناسد و وضعیت ایران را به خوبی تحلیل کند، هیچ‌گاه ایران را تهدید نکرده و هیچ‌گاه آرزو نمی‌کند ما ۴۰ سالگی انقلاب را نبینیم ما ۴۰ سال‌های متعدد را انشاالله با حضور مردم خواهیم داد.

امیر نصیرزاده در پاسخ به این سوال که اروپایی‌ها به دنبال مذاکرات موشکی هستند و این را اخیراً بعد از مدت‌ها اعلام کردند ارزیابی شما در این خصوص چیست، خاطرنشان کرد: این موضوعی است که مقام‌های سیاسی و دیپلمات‌های ما را دنبال می‌کنند اما ما من به عنوان یک فرد نظامی در خصوص سیاست‌های کلی کشور می‌دانم قدرت دفاعی ما غیرقابل مذاکره است و ما هیچ وقت در این خصوص قابل پذیرش برای مذاکره نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که پاشنه آشیل نظام را بعد از ۴۰ سال چه می‌دانید، گفت: ما به شکر خدا تا الان در تمام رویدادها با وحدت پیروز بوده‌ایم اما اگر دشمن بخواهد روزی به ما ضربه وارد کند از همین عدم وحدت است که انشاالله همیشه وحدت خود را حفظ خواهیم کرد. وظیفه‌ ما حمایت از انقلاب است.

امامی کاشانی: انقلاب ایران نشان داد که می‌توان روی پای خود ایستاد و آزاد بود

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

آیت‌الله امامی‌کاشانی (امام جمعه موقت تهران) که در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته بود، درباره دستاورد انقلاب اسلامی پس از 40 سال گفت: این مقاومت مردم و آگاهی که امروز می‌بینیم، نشان می‌دهد که مردم تا چه اندازه رشد داشته‌اند که هنوز باید از چهل سال این گونه به خیابان‌ها می‌آیند.

وی ادامه داد: این یک پیام است به همه دنیا که می‌توان روی پای خود ایستاد و آزاد بود و کشور مستقلی به شمار آمد.

حضور سید هادی خامنه‌ای در جشن چهل سالگی انقلاب

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

سید هادی خامنه‌ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوست و در مراسم یوم­ الله ۲۲ بهمن ماه در تهران حضور یافت.

علی اکبر صالحی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن حاضر شد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

رییس سازمان انرژی اتمی صبح امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن حضور یافت.

موحدی کرمانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر شد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

 آیت‌الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در جمع راهپیمایان 22 بهمن حاضر شد.

سردار سلیمانی : مردم ما نسبت به خون شهدا قدرشناس هستند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

سردار ایوب سلیمانی (جانشین فرمانده ناجا) در جمع خبرنگاران درباره حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار داشت: این مراسم برای کشورهایی منطقه و دنیا مردم یک پیام روشن دارد.

وی  ادامه داد: مردم امروز به کشورهای منطقه می‌گویند که دشمن ما با همه ظرفیت‌هایی که داشت در ۴۰ سال اخیر تلاش کرد تا انقلاب شکوهمند اسلامی رااز پای درآورده و به قول خود کار نظام را یکسره کند. آنها تلاش‌های بسیاری برای نابودسازی مردم و انقلاب اسلامی انجام دادند و فشار اقتصادی و روحی روانی فراوانی به مردم وارد کردند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: می‌خواهم به دشمن بگویم اگر شما به دنبال امتحان مردم هستید بیشتر از این  توان نخواهید داشت اما ما هنوز همه توانمان را به صحنه نیاورده‌ایم. ما را تا امروز دیده‌اید و مردم ما را هم دیده‌اید اما نتوانسته‌اید کشور ما را از پا درآورید.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دشمنان انقلاب گفت: شما نتوانستید مردم را از حضور در صحنه منصرف کنید. این مردم دین و انقلاب اسلامی را می‌خواهند. آنها رهبرشان را می‌خواهند و سربلندی استقلالشان را می‌خواهند. آنها وفادار به خون شهدا هستند و قدرشناس تمام کسانی که برای سربلندی کشورشان جانفشانی کردند، هستند چراکه مردم ما مردم قدرشناسی هستند و امید به آینده دارند. آنها امید به ظهور حضرت ولیعصر(ع) دارند و این نظام را پایه‌ریز و پایه‌گذار دوران فرج می‌دانند.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

وزیر علوم: مردم مشکلات اقتصادی را با انقلاب مقایسه نمی‌کنند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

منصور غلامی (وزیر علوم تحقیقات و فناوری) در حاشیه مراسم ۲۲ بهمن با اشاره به حضور چشمگیر مردم در این راهپیمایی گفت: با وجود مشکلات بسیاری که مردم اکنون در زندگی خود احساس می‌کنند اما می‌بینیم که باز هم پرشور در این مراسم حضور پیدا کرده‌اند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: مردم مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی را با انقلاب مقایسه نمی‌کنند و این مسائل را با یکدیگر درگیر نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه خون شهیدان برای رفاه جامعه و حال مردم ریخته شده است، گفت: ما باید خون شهیدان را پاس بداریم و امروز هم برای تجدید بیعت با آنها  آمده‌ایم.

غلامی درباره صحبت‌های استکبار جهانی برای شوراندن مردم علیه انقلاب اسلامی و ایجاد فاصله میان آنها بیان کرد: استکبار جهانی و دولت‌های غربی به دنبال این هستند تا با صحبت‌های خود مردم را از انقلاب‌زده کنند اما مردم ما اکنون به بلوغ سیاسی رسیده‌اند و مسائل انقلاب را درک می‌کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره حضور چشمگیر دانشگاهیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: دانشگاهیان پیشاپیش مردم در راهپیمایی امسال شرکت و با آنها همراهی کرده‌اند.

غلامی یادآور شد: همه گروه‌ها باید همپای دیگر مردم در این راهپیمایی شرکت کرده و در صحنه اجرا نیز کمک کنیم تا مسائل و مشکلات کشور را برطرف کنیم.

روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

حسن روحانی دقایقی پیش از خیابان آزادی در مسیر راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفت. 

روحانی قرار است تا ساعتی دیگر در اجتماع عظیم راهپیمایان ۲۲ بهمن سخنرانی کند.

صفار هرندی: چله بزرگ انقلاب پر از فتوحات است

صفار هرندی با حضور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: چهل سال حرکت با افت و خیز داشتیم یک عناصری جلو برنده و عناصری متوقف‌کننده بوده‌اند.

 وی افزود: در این بازنگری چهل ساله باید عناصر پیش‌برنده را تقویت و از عناصر کندکننده عبور و بعضی از آن‌ها را  تصحیح کنیم.

صفارهرندی تاکید کرد: کارنامه انقلاب موفق است و این چله، چله کوچک انقلاب است که پر از دستاورد است و قطعا چله بزرگ پر از فتوحات است که فتوحاتی که بعدا آن را خواهیم دید.

ناطق نوری: جوانان امروز وارثان خوبی برای نسل ۵۷ هستند

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری که در جمع تظاهرات کنندگان حضور یافته است، در پاسخ به این سوال که رمز پیروزی انقلاب اسلامی چیست؟، گفت: رمز پیروزی انقلاب فهم و درک ملت است. همان درکی که آنها را وادار به مبارزه و انقلاب کرد و همین رمز در نسل‌های جدید که چهل سال پیش نبودند و شرایط را ندیدند، وجود دارد. آنها خوشبختانه وارثان خوبی برای نسل ۵۷ هستند. پس می‌توان گفت که درک خوب و قدرت تفکیک مسائل از هم رمز موفقیت انقلاب اسلامی است.

وی حضور قدرتمند مردم در صحنه سالگرد پیروزی انقلاب را نشانه نهادینه شدن انقلاب در نسل‌های مختلف دانست و اظهار داشت: این انقلاب با کمک همین جوانان زنده و پویا خواهد ماند.

مونسان: هرچه به مردم خدمت کنیم، کم است

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد:به این مردم هرچه خدمت کنیم، کم است. وقتی مردم در این شرایط سخت اقتصادی اینگونه حضور می‌یابند، مولفه‌های اولیه انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری تداوم بخش این شور و گفتمان است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد: راهپیمایی چهل‌سالگی بسیار پرشور است. به این مردم هرچه خدمت کنیم، کم است.

وی افزود: واقعا خوشحال‌کننده است که بعد از ۴۰ سال مردم به پرشور‌ترین حالت ممکن حضور پیدا کردند. به این مردم باید دستمریزاد گفت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: این ملت قدرشناس هستند لذا باید به آنها خدمت کرد. خوشحالیم که یک تصویر از وحدت ملی را به نمایش گذاشتند. این روز‌ها دشمنان ما و آمریکایی‌ها فکر‌هایی داشتند، حضور گسترده‌ مردم نشان‌دهنده‌ این است که پایبندی مردم هیچ فرقی نکرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئولیت مسئولان در قبال این مردم چیست؟ گفت: به این مردم هرچه خدمت کنیم، کم است. وقتی مردم در این شرایط سخت اقتصادی اینگونه حضور می‌یابند، مولفه‌های اولیه انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری تداوم بخش این شور و گفتمان است.

رییس قوه قضائیه در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب حاضر شد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

در آستانه سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی به خیل عظیم مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیوست.

محسن رضایی:  اگر دولتمردان سفره خود را از مردم جدا کنند، انقلاب با مشکل مواجه خواهد شد

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

محسن رضایی (عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد دلیل شکست توطئه‌های ترامپ علیه مردم ایران گفت: آقای ترامپ هنوز شناختی از ملت ایران ندارد. این ملت خود را صاحب انقلاب می‌داند و با وجود داشتن مشکلات حاضر نیست از دستاوردهای انقلاب عقب‌نشینی کند و چون آقای ترامپ این موضوع را نمی‌داند با ملت و انقلاب روبه‌رو شده است که قطعا با شکست روبه‌رو خواهد شد.

رضایی در مورد پاشنه آشیل انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی خود گفت: اگر دولتمردان از مردم فاصله بگیرند و سفره خود را از سفره مردم جدا کنند، انقلاب با مشکل مواجه خواهد شد.

وی مهمترین عامل پایداری جمهوری اسلامی را همراهی با ارزش‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد.

سردار اشتری، سردار سلیمانی، سردار رحیمی از فرماندهان حاضر در راهپیمایی هستند.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

در مراسم امسال همچون سال های گذشته تابوت آمریکا، اسرائیل، انگلیس و رژیم طاغوت توسط راهپیمایان حمل می‌شود.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری از تقاطع وصال به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوست.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جهانگیر: حضور مردم تمامی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند

علی اصغر جهانگیر صبح امروز با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مقابل دانشگاه شریف درجمع خبرنگاران گفت: در چهل سالگی انقلاب شاهد هستیم راهپیمایی ۲۲ بهمن از همه سال‌ها بهتر و باشکوه‌تر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم نشان داده‌اند هر جا حضورشان لازم است در صحنه‌ها حضور می‌یابند و برای حفظ خون شهدا و رشادت‌های رزمندگان اسلام حاضر هستند، اظهار داشت: مردم نشان داده‌اند هر جا دشمن خیال می‌کند عدم حضور مردم می‌تواند فرصت و مفری برای آنها ایجاد کند، حضور یافته و مشت محکمی بر دهان آنها بزنند.

مشاور رییس قوه قضاییه درباره پیام حضور مردم در راهپیمایی تصریح کرد: حضور مردم تمامی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند. هر کجا که مردم بوده‌‌اند دشمن مایوس شده است.

دریادار سیاری: برای دفاع از انقلاب از کسی اجازه نمی‌گیریم

دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه دشمنان از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده و با صراحت اعلام می‌کردند نخواهند گذاشت مردم جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار کنند، بیان کرد: دشمنان بدانند این انقلاب پشتوانه مردمی دارد.

دریادار سیاری افزود: مسئولان باید با مدیریت جهادی و تکیه بر وحدت پشتوانه این انقلاب باشند.

دریادار سیاری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی گفت : همین جمعیت عظیم و این راهپیمایی باشکوه دستاورد انقلاب اسلامی است. این جمعیتی که شما امروز در خیابان می‌بینید نشانه اقتدار ایران اسلامی است.

وی ادامه داد:  راهپیمایی ۲۲ بهمن پیامی است تا دشمنان بدانند که انقلاب اسلامی ایران پشتوانه عظیم مردمی دارد و آسیب‌ناپذیر است و قطعا در عرصه جهانی پیشرفت خواهد کرد.

دریادار سیاری تاکید کرد: دشمن بداند اینکه ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و برای دفاع از انقلاب از کسی اجازه نمی‌گیریم.

حضور رئیس مجلس در جمع راهپیمایان

علی لاریجانی که دقایقی پیش از مقابل درب شماره یک مجلس شورای اسلامی راهی مراسم راهپیمایی شده بود در خیابان آزادی به جمع راهپیمایان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیوست. 

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

علی اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها، علی اصغر احمدی معاون سیاسی پیشین وزارت کشور، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران از شخصیت‌هایی هستند که از ساعات آغازین راهپیمایی در جمع مردم حاضر شدند.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

نیلی رییس دانشگاه تهران و غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم هم از حاضران در راهپیمایی امروز بودند.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی‌وی که اخیرا در توسط دولت آمریکا بازداشت شده بود و به تازگی پس از آزادی به کشور بازگشته از حاضران در راهپیمایی است.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

۲۰۰ مهمان خارجی از شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، ورزشی و دانشگاهی از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، ایرلند، فرانسه، ونزوئلا و سایر کشورها در این مراسم حضور دارند.

۵۰۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار داخلی و خارجی مراسم ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهند که از این تعداد بیش از سیصد نفر خبرنگار خارجی هستند.

اقتدار موشکی ایران در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشته شد.

پیش از این سران کاخ سفید بارها عصبانیت خود را از آزمایش‌های موشکی ایران ابراز داشته‌اند و مسئولان ایران هم بارها تاکید کردند که اقتدار موشکی کشورمان قابل مذاکره نیست.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

مسیرهای مسیرهای ۱۲ گانه راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران به شرح زیر است:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع) میدان امام حسین (ع) خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۲: مسجد ابوذر، میدان ابوذر، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی (ع)، خیابان آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۵: مسجدالاجواد، میدان هفت تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۷: مسجد حضرت مهدی (عج)، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان آزادی

مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد (ع)، خیابان اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۰: مسجد امام جعفرصادق (ع)، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۱: مسجد رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهران سر، میدان کمال الملک، بزرگراه لشگری، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۲: مسجد نظام مافی، بلوار کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان آزادی

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته-امید به آینده» + فیلم و عکس

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز