کد خبر: 1233666 A

فرآیند ثبت نام از داوطلبان عضویت هیات رئیسه مجلس در فراکسیون نیروهای انقلاب آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرآیند انتخابات درونی فراکسیون انقلاب اسلامی به منظور تعیین کاندیداهای این فراکسیون به برای عضویت در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از صبح امروز آغاز شد.

بر این اساس مقرر است که طی امروز و فردا (۱ و ۲ خرداد) ثبت نام از اعضای این فراکسیون که قصد کاندیداتوری در صحن علنی و عضویت در هیات رئیسه مجلس را دارند، انجام شود.

براساس اعلام شده، پس از پایان فرآیند ثبت‌نام‌ها این فراکسیون در روز سه‌شنبه سوم خرداد جلسه‌ای برای برگزاری یک انتخابات داخلی (احتمالا در محل صحن مجلس) خواهد داشت تا براساس این رأی‌گیری کاندیداهای منتخبین این فراکسیون مشخص شده و در روز چهارشنبه همزمان با انتخابات رسمی هیات رئیسه در صحن علنی در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

گفتنی فراکسیون انقلاب اسلامی پرجمعیت‌ترین فراکسیون مجلس یازدهم است که در ابتدای مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف و با عضویت طیف گسترده‌ای از نیروهای اصولگرا و انقلابی تشکیل شده است که نتایج انتخابات درونی این فراکسیون تاثیر قابل توجهی در انتخابات هیات رئیسه دارد.

البته در کنار این فراکسیون، ۲ مجموعه حزب پایداری و نیروهای نزدیک به آن و همینطور فراکسیون مستقلین ولایی جزو فراکسیون‌های موثر مجلس یازدهم محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

انتخابات انقلاب انقلاب اسلامی صحن علنی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر