کد خبر: 11830 A

مدیرعامل راه آهن خبر داد:

امروز با بهره مندی از تجربه موفق اجرای خط آهن تبریز- آذرشهر موضوع انتقال دانش فنی ساخت خطوط آهن برقی به همت پیمانكاران و شركت های ایرانی در كنار همكاران روسی در دست انجام است.

برقی شدن بیش از 4 هزار كیلومتر از خطوط ریلی كشور با هدف افزایش سهم راه آهن در جابه جایی كالا و مسافر در دستور كار قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، عبدالعلی صاحب محمدی معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان بهره بردای رسمی از پروژه برقی كردن راه آهن تبریز- آذرشهر با مشاركت كشور روسیه از انتقال دانش فنی ساخت شبكه راه آهن برقی به كشور خبر داد و گفت: امروز با بهره مندی از تجربه موفق اجرای خط آهن تبریز- آذرشهر موضوع انتقال دانش فنی ساخت خطوط آهن برقی به همت پیمانكاران و شركت های ایرانی در كنار همكاران روسی در دست انجام است.

وی با تاكید بر اینكه تكمیل پروژه خط آهن برقی تبریز- آذرشهر در مقایسه با سایر پروژه های در دست اجرای راه آهن ایران كار بزرگی نیست، گفت: پروژه مذكور می تواند سرآغاز حركتی بزرگ در جریان برقی كردن پروژه های ریلی كشور باشد.

وی افزود: راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به تكنولوژی روز دنیا، سرعت بالا، ایمنی بیشتر و كیفیت بهتر خدمات در تلاش است توسعه و تجهیز خطوط ریلی كشور را به شیوه برقی کردن با جدیت دنبال کند.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون پروژه بزرگ دیگری در قالب برقی كردن محور مشهد- تهران در دست اجراست گفت: در آینده نزدیك نیز برقی كردن محورهای گرگان- بندرعباس، بافق- بندر عباس و صوفیان- رازی در دستور كار قرار خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر