کد خبر: 248564 A

مدیرکل کمیته امداد گیلان:

کمیته امداد یکی مؤثرترین نهادهای حمایتی در امر مدیریت اجتماعی است که می خواهد از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های داخل و خارج از سازمان به نفع فقرا و نیازمندان بهره گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان در چهارمین پنل تخصصی راهکارهای توسعه مشارکت‌های همگانی با موضوع زنان و مشارکت‌های همگانی که به همت واحد آموزش و پژوهش کمیته امداد استان و با حضور معاون مدیرکل حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور، جمعی از اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، پژوهشگران در سالن سازمان تبلیغات اسلامی رشت برگزار شد، گفت: تغییرات اجتماعی ناشی از مشکلات و معضلات عدیده اقتصادی و فرهنگی که بعضاَ درجامعه رخ می دهد و بحران هایی را برای بخشی از اقشار آسیب پذیر جامعه به وجود می آورد که باعثایجاد فقر در خانواده ها شده که برای جلوگیری از افزایش این پدیده اجتماعی باید راههای تولید فقر را بست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، حسین علی محمدی با تاکید بر تبیین راهکارهای علمی و عملیاتی بودن این راهکارها برای کاهش فقر در زوایای پیدا و پنهان جامعه افزود: زنان جامعه اسلامی ما می توانند با مشارکت همگانی خود و با بهره گیری از الگوهای اسلامی – ایرانی و با تکیه بر تواناییهای بالقوه خود در زدودن غبار فقر از چهره ی فقرا ونیازمندان جامعه به عنوان بخش مهمی از بازوی پرتوان اجرایی در کنار کمیته امداد باشند.

معاون مدیرکل حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور نیز در این نشست با بیان اینکه مشارکت یکی از مفاهیم اصلی توسعه است، گفت: مشارکت باید یک جوشش درونی باشد و در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… به منصه ظهور برسد.

خانم اسماعیلی از کمیته امداد به عنوان نهادی آرمان گرا و دارای استراتژی و هدف یادکرد که از ابتدای تاسیس بر مشارکت همگانی توجه و تاکید داشته و توانسته است تا به امروز بیشترین شبکه های اجتماعی کارآمد را با حضور جمع کثیری از اقشار مختلف اجتماعی بویژه بانوان نیکوکار گرد هم آورد.

وی افزود: کمیته امداد یکی مؤثرترین نهادهای حمایتی در امر مدیریت اجتماعی است که می خواهد از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های داخل و خارج از سازمان به نفع فقرا و نیازمندان بهره گیرد.

اسماعیلی با برشمردن جایگاه ارزشمند زنان در جامعه اسلامی تصریح کرد: زنان می توانند با بهره گیری از پتانسیل های علمی و دینی خود مسئولیت پذیری اجتماعی را در جامعه گسترش داده و مشارکت همگانی را ترویج کنند.

در ادامه این نشست تخصصی، حاضرین به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص راهکارهای نوین توسعه مشارکت‌های همگانی پرداختند.

جامعه جامعه اسلامی زنان فقر کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مشکلات معاون مقطع کارشناسی ارشد هیئت علمی دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر