خبرگزاری کار ایران

| 08:09   
کد خبر : ۱۳۸۷۲۴۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد؛

ضرورت توسعه زیرساخت‌های لازم برای تحقق حداکثری قانون جوانی جمعیت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های لازم برای تحقق حداکثری قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تأکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمام تلاش خود را برای حمایت از فرزندآوری و حمایت از خانواده به کار گرفته است.

ضرورت توسعه زیرساخت‌های لازم برای تحقق حداکثری قانون جوانی جمعیت

به گزارش ایلنا از رشت، نشست قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با حضور  محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و مدیران ستادی دانشگاه، مدیران کل دستگاه‌های متولی و نمایندگان آن‌ها و همچنین دیگر اعضا در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

در این نشست، عملکردها و پیشرفت مصوبات نشست‌های پیشین، بازبینی و راهکارهای عملیاتی برای تحقق آن مورد بازنگری قرار گرفت.
 
محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به آخرین وضعیت جمعیتی در استان، اظهار کرد:  اقدامات بهداشتی و درمانی موجود باید در جهت افزایش زادآوری مؤثر و قابل گزارش‌گیری باشد.
 
وی با بیان اینکه زادوولد در گیلان در مقایسه با سال‌های اخیر کاهش‌یافته، افزود: روند فرزندآوری در گیلان اگر به همین منوال ادامه یابد با چالش عدیده مواجه خواهیم شد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارائه خدمات بیمه‌ای به دو هزار و 500 زوج نابارور در گیلان، اظهار کرد: باید نتایج تسهیلات دهی دولت از طریق بیمه‌ها به زوج‌های نابارور رصد و پایش و در صورت نیاز و داشتن توجیه منطقی، در پرداخت آن‌ها بازنگری شود.
 
آشوبی بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های لازم برای تحقق حداکثری قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تأکید کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمام تلاش خود را برای حمایت از فرزندآوری و حمایت از خانواده به کار گرفته است.
 
وی بر ضرورت تسهیل گری در فرایند باروری و زایمان تأکید کرد و گفت: در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای زادآوری، لازم است نظارت‌ها بر درمان نیز تشدید شود.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز