کد خبر: 1240762 A

استاندار گیلان خبر داد؛

استاندار گیلان گفت: تاکنون افزون بر یک هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار سال 1400 سفر ریاست جمهوری به گیلان تخصیص یافته و طی روزهای آتی، یکصد میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص می یابد.

به گزارش ایلنا از رشت،اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهوری به گیلان ، با اشاره به تصویب اعتبار هفت هزار و یکصد میلیارد تومانی در سفر دولت سیزدهم به استان اظهار داشت:  تاکنون افزون بر یک هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار از میزان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار سال ۱۴۰۰ تخصیص یافته و طی روزهای آتی، یکصد میلیارد تومان باقی مانده نیز تخصیص می یابد.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید گزارش کاملی از هزینه کرد اعتبارات و پیشرفت پروژه ها اعلام کنند ، یادآور شد: پیشتر نیز تاکید داشته ام که اولویت توزیع اعتبار، با پروژه هایی‌ست که بنا بر برنامه زمان بندی ، پیشرفت خوبی دارند .

استاندار گیلان خاطرنشان ساخت: هیچ بهانه ای برای توقف پروژه های در دست اجرا پذیرفتنی نیست و دستگاه متولی باید نسبت به تامین بودجه اقدام کند .

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید بخشی از اعتبارات را از منابع ملی و متمرکز خود تامین نمایند، ارائه گزارش شفاف به مسئولان استان و مردم را ضرورتی غیرقابل انکار خواند.

عباسی یادآور شد: به‌منظور بررسی میدانی و نظارت بر روند اجرای پروژه ها، بازرسان و نمایندگانی به صورت نامحسوس به محل اجرا اعزام می شوند و در تخصیص اعتبارات گزارش آنان مورد توجه قرار می گیرد.

نماینده عالی دولت در استان به اولویت های گیلان از جمله پروژه های حوزه راه ، آب و فاضلاب، بهداشت و درمان و راه آهن اشاره و اضافه کرد: باید با اجرای به‌موقع و صحیح پروژه ها رضایت مردم جلب شود.

استاندار گیلان همچنین به ضرورت ایمن‌سازی راه ها تاکید کرد و افزود: نصب علائم هشدار دهنده در محورها به ویژه مناطق حادثه خیز و روشنایی معابر، باید مورد توجه باشد.

وی همچنین به وضعیت استان در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شاهد کاهش شدید بیماری کرونا در استان هستیم اما نباید رعایت نکات بهداشتی را از یاد برد بلکه بایستی فرهنگ بهداشت را مورد توجه قرار داد و به تزریق دزهای دوم و سوم واکسن به عنوان امری مهم در حفظ سلامت فردی و اجتماعی توجه داشت.

 

انتهای پیام/
آب و فاضلاب بهداشت و درمان دولت ریاست جمهوری سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر