خبرگزاری کار ایران

| 02:19   
کد خبر : ۱۳۸۷۹۶۵
مدیرکل کار استان:

گلستان جزء ۵ استان برتر کشور در صادرات تعاونی‌ها است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: گلستان جزء ۵ استان برتر کشور در صادرات تعاونی‌ها است و هم اکنون ۲ مرکز مشاوره کارآفرینی و ۳۲ کاریابی غیر دولتی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

گلستان جزء ۵ استان برتر کشور در صادرات تعاونی‌ها است

به گزارش ایلنای گلستان، حسینعلی خواجه مظفری در کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: گلستان اولین استان کشور است که با همکاری اتاق تعاون موفق به برگزاری نمایشگاه تولیدات تعاونی در شهر کازان روسیه شد.

وی ادامه داد: رسیدگی پرونده‌های روابط کار از ۵۶ روز به ۴۶ روز  رسیده است که برنامه داریم این زمان را تا ۳۶ روز برسانیم. در حوزه روابط کار از رتبه ۱۸ کشوری به رتبه چهارم ارتقا پیدا کردیم و ۱۲۱ درصد از اشتغال تعهد شده در سال ۱۴۰۱ را محقق کردیم.

وی بیان کرد: سامانه جستجوی شغل یکی از بهترین ابتکارات وزارت کار در راستای بهبود فضای کسب و کار است. تاکنون در سامانه جستجوی شغل گلستان یک هزار و ۸۰۱ نفر کارجو و  یکهزار و ۳۳۱ کارفرماثبت نام کردند که یکهزار و ۷۱۹ فرصت شغلی ایجاد و ۴۷۶ نفر تا به امروز بکارگماری شدند.

وی تصریح کرد: گلستان به همراه خراسان رضوی رتبه اول توسعه کارآفرینی و رتبه سوم توسعه مشاغل خانگی را در کشور دارا می باشد.هم اکنون ۲ مرکز مشاوره کارآفرینی و ۳۲ کاریابی غیر دولتی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز