خبرگزاری کار ایران

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

لزوم سمپاشی به موقع مزارع برای مقابله با بیماری‌های گندم

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۹۶۰

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم سمپاشی به موقع مزارع برای مقابله با بیماری های گندم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، امروز، یکصد و سیزدهمین جلسه کمیته فنی گندم به ریاست علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی و دبیری سهراب سهرابی مجری طرح گندم و با حضور مریم جلیلی مقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور، فاطمه زارعان مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس و مدیران کل تولیدات گیاهی استان ها در سالن جلسات معاونت زراعت برگزار شد.
 
در حاشیه این جلسه، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: لازمه خودکفایی در گندم مراقبت از مزارع توسط کشاورزان است.
 
وی افزود: برخی از مزارع در مناطق گرم و معتدل مانند خوزستان، ایلام، به ویژه استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی مورد تهاجم بیماری زنگ زرد و انواع بیماری های گندم قرار گرفته اند.
 
مهاجر با تاکید بر لزوم سمپاشی مزارع خرده مالکی عنوان کرد: امیدواریم به توصیه های کارشناسان توجه کرده و اراضی خرده مالکی توسط کشاورزان بر علیه بیماری های گندم  سمپاشی شود تا بتوانیم تولید را به مرحله خودکفایی برسانیم.
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز