کد خبر: 654580 A

حسین حبیبی در گفت‌وگو با ایلنا:

حسین حبیبی با بیان اینکه دولت در مقابل وعده‌هایی که به کارگران داده مسئول است، افزود: وزیر کار جدید نباید با کارگران بیگانه باشد.

حسین حبیبی (دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نگرانی‌های کارگران گفت: زمان حساسی است و کارگران باید به شدت مراقب اوضاع باشند.

وی افزود: اگر ربیعی برکنار نمی‌شد، برای کارگران بهتر بود و شاید همانقدر که مخالفان ربیعی در استیضاح و برکناری او مقصرند، دوستان او نیز مسئول و مقصر باشند.

وی افزود: باید مراقب باشیم که وزیر پبشنهادی کار از جنس کارفرمایان و اتاق بازرگانی نباشد. هوشیار باشیم طرفدار گسترش مناطق آزاد یا موافق واگذاری سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت نباشد. مراقب باشیم مخالف افزایش کمی و کیفی و استقلال تشکل‌های کارگری نباشد.

حبیبی ادامه داد: وزیر پیشنهادی باید به دنبال روابط کار بهتر، افزایش قدرت خرید کارگران، واقعی شدن دستمزد و افزایش قدرت چانه‌زنی کارگران در مذاکرات سه‌جانبه باشد. او باید به دنبال جلوگیری از اخراج‌ها و تعدیل نیرو باشد؛ در غیر این‌صورت جامعه کارگری او را نمی‌پذیرد و دولت در محذورات جدی قرار خواهد گرفت.

وی با یادآوری وعده‌های انتخاباتی روحانی گفت: تامین امنیت شغلی کارگران یکی از قول‌های رئیس جمهور بود. بدیهی است که اگر رئیس جمهور بخواهد شخصی را بر صندلی وزارت کار بنشاند که موافق و حامی امنیت شغلی نباشد و اجرایی شدن آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار و باقی الزامات امنیت شغلی را جدی نگیرد، در پیشگاه کارگران دروغگو خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: ما کارگران در این برهه حساس باید همواره در صحنه باشیم و از اتفاقات غفلت نکنیم؛ دولت هم بداند که ما با هوشیاری تمام همه اتفاقات و تصمیمات را رصد می‌کنیم و حواسمان به اوضاع کاملاً جمع است.

استیضاح ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر