کد خبر: 515843 A

بازداشت ۱۵ کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه

شب گذشته ۱۵ کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه در محل سکونتشان بازداشت شدند. گفته می‌شود این دستگیری احتمالا به دلیل مختل شدن مسیر تردد جاده‌ای در محوز اهواز - شوش بوده است.

بازداشت ۱۵ کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه

منابع خبری ایلنا از بازداشت شماری از کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه خبر می‌دهند.

شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه در تماس با خبرنگار ایلنا می‌گویند: نیمه شب گذشته (سه‌شنبه ۳ مرداد ماه) حدود 15 نفر از همکاران آنها توسط عوامل انتظامی بارداشت شده‌اند.

از قرار معلوم این اتفاق در پایان روزی افتاده است که در آن گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بابت مطالبات صنفی خود، برای دومین روز متوالی تجمع کرده بودند.

از علت بازداشت این کارگران اطلاع دقیقی در دست نیست اما در رابطه با این توقیف روابط عمومی مجتمع نیشکر هفته تپه به ایلنا گفت: از جانب کارفرما هیچ شکایتی علیه کارگران مطرح نشده اما برخی نهادها دستور این بازداشت را صادر کرده‌اند.

در عین حال در تماس خبرنگار ایلنا با مراجع رسمی شهرستان اعلام شد که احتمالا علت این بازداشت برپایی تجمع صنفی روز گذشته در محدوده محور ترانزیتی شوش به اهواز و مختل شدن تردد در این مسیر جاده‌ای است.

از سوی دیگر منابع ایلنا از ادامه اجتماعات صنفی کارگران هفت تپه خبر داده، می‌گویند، کارگران معترض برای امروز (چهارشنبه/4 مردادماه) در محوطه کارخانه جمع شده‌اند و علاوه بر پیگیری مطالبات قبلی جویای وضعیت همکاران بازداشت شده خود نیز شده‌اند.

انتهای پیام/
کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه بازداشت 15 کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر