خبرگزاری کار ایران

معوقات مزدی کارگران شهرداری سی سخت از ۲۱ماه گذشت

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۹۰۲۱

عدم پرداخت معوقات حقوقی کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد از ۲۱ ماه گذشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود ۸۰ کارگر مجموعه شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد، به دلیل آنچه از سوی کارفرما «کمبود منابع مالی» عنوان می‌شود؛ از سال ۹۹ تا هم اکنون حدودا ۲۱ ماه مزد معوقه طلبکارند.

یکی از این کارگران در تشریح مطالبات معوقه خود و همکارانش افزود: در حالی مطالباتمان حدود ۲۱ ماه به تاخیر افتاده است که با تغییر چندین شهردار در شهرسی سخت هیچ کدام از آن‌ها مسئولیت پرداخت طلب مزدی تسویه نشده کارگران را در زمان مدیریت شهردار قبلی برعهده نمی‌گیرند و بدین ترتیب ما کارگران از سال ۹۹ تاکنون حدود ۲۱ ماه حقوق معوقه طلبکاریم.

او با بیان اینکه در سال جاری کارگران فقط بخش کمی از مطالبات فروردین ماه خود را به صورت علی‌الحساب دریافت کرده‌اند، در عین حال حقوق بهمن واسفند و عیدی سال ۱۴۰۲ ما هنوز پرداخت نشده است، در ادامه گفت: ما باید برای دریافت معوقات مزدی خود دوندگی کنیم؛ شهرداری سی سخت که تقریبا یک ماه پیش تغییر کرده ادعا می‌کند بودجه ندارد و نهادهای بالادستی نیز نظارتی بر اوضاع ندارند و به فکر پرداخت مطالبات مزدی کارگران نیستند.

این کارگر با بیان اینکه سخت‌ترین کار را انجام می‌دهیم و کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است، افزودند: باید شوراهای شهر و مقامات استانی با نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند.

او با بیان این مطلب که مهمترین عامل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری، مربوط به نبود منابع درآمدی در شهرداری است، افزود: در حال حاضر بودجه ماهانه شهرداری سی سخت بسیار ناچیز است که این مبلغ حتی هزینه‌های جاری شهرداری را پوشش نمی‌دهد.

یکی دیگر از کارگران در ادامه تصریح کرد: همه گرفتاری‌های امروز شهرداری مربوط به عملکرد شهرداران سابق است. همزمان شورای شهر نیز هیچ نظارتی بر کار شهرداری نداشته است.

او درباره مطالبات بیمه‌ای خود نیز گفت: با وجود همه مشکلاتی که در زمینه دریافت حقوق با آن مواجهیم حدود ۷ ماه دیرکرد در زمینه پرداخت حق بیمه‌ها نیز ما را دچار مشکل کرده و امکان خدمات بازنشستگی را از چندین سال پیش از برخی همکاران گرفته است.

این کارگر شهرداری سی سخت با بیان اینکه در استان محروم کهکیلویه وبویر احمد، کار و زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان بیش از اینها به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما کارگران رسیدگی کنند، گفتند: چندین سال است بجای چاره اندیشی اساسی برای جبران هزینه‌ها مرتبا شهردار تغییر می‌دهند با این حال از عملکرد شهردار قبلی به نسبت بقیه رضایت بیشتری داشتیم.

وی تاکید کرد: ثبات مدیریت و انتخاب یک شهردار خوب تنها یکی از عوامل مهم موفقیت مدیریت شهری است. گاهی دیده می‌شود که برخی شهرداران انتخابی از تخصص لازم برخوردارند اما چون مدیر خوبی نیستند و به علت اینکه نمی‌توانند از همه ظرفیت‌های انسانی و مادی شهرداری به نحو مطلوب بهره ببرند، شهرداری را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز