خبرگزاری کار ایران

| 16:57   
کد خبر : ۱۴۲۰۰۳۱
دبیر حزب اسلامی کار خراسان رضوی:

کارگران بی‌حقوق چاره‌ای جز اعتراض ندارند/ امنیت شغلی احیا شود

رضا گلستانی خواستار احیای ظرفیت‌های بر زمین مانده‌ی قانون کار شد.

کارگران بی‌حقوق چاره‌ای جز اعتراض ندارند/ امنیت شغلی احیا شود

رضا گلستانی (دبیر حزب اسلامی کار استان خراسان رضوی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: قانون کار جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‌ترین و موثرترین قوانین عادی کشور بوده که در جهت تعیین، تامین و تضمین حقوق، حدود و امتیازات و متقابلاً وظایف و تکالیف نیروی کار و در راستای تحقق اهداف بلند نهضت و نظام مقدس اسلامی تدوین و تصویب شده است. قانون کار بهترین تجلی بخش این اهداف و این اصول است که تنها با فهم هرچه صحیح‌تر و اجرای دقیق و همه جانبه این قانون به مثابه منشور کار و کارآمدی ملی و پایدار کشور، توسعه و تعالی برتر کلیه آحاد، گروهها و اقشار ملت، محقق خواهد شد.

وی افزود: قانون کار که پس از قانون اساسی در بالاترین رتبه اهمیت قرار دارد، سرانجام پس از طی فراز و نشیب‌ها و در پی انتظاری طولانی در ۲۹ آبانماه ۱۳۶۹ به تصویب نهایی رسید؛ با تصویب قانون کار توسط مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ثابت شد که در جامعه ما کار کردن یک ارزش و کارگر عنصری ارزشمند است و صیانت از او برعهده عموم ماست.

به گفته گلستانی، اعتراض کارگرانی که در شرایط سخت اقتصادی ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند، طبیعی‌ست لذا از مسئولان انتظار داریم به جای محکوم کردن کارگران، مشکل آنان یعنی پرداخت حقوق معوقه را پیگیری کنند و به سراغ مسببین اصلی اعتراضات بروند.

او ادامه می‌دهد: نبود امنیت شغلی، به دلیل نرخ بالای بیکاری و ساختار اقتصادی بر بازار کار مسلط شده و معیشت و امنیت تشکل‌های کارگری را تحت الشعاع قرار داده است؛ از دولت می‌خواهیم با استفاده از ظرفیت‌های ماده ۷ قانون کار و بهره بردن از فصل هفتم قانون، این مشکل را برطرف کنند. با امید به اینکه جامعه کارگری که از پرتلاش‌ترین و محروم‌ترین اقشار جامعه هستند، در ابعاد مختلف اقتصادی، معیشتی و اجتماعی تأمین بوده تا بدون داشتن دغدغه‌های اولیه زندگی، روزگاری دلنشین برای خود و خانواده خود رقم بزنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز