خبرگزاری کار ایران

کارگران روزمزدی شرکت نفت آغاجاری:

در انتظار برگزاری جلسه «کمیته ساماندهی شرکت ملی نفت» هستیم

در انتظار برگزاری جلسه «کمیته ساماندهی شرکت ملی نفت» هستیم
کد خبر : ۱۴۱۰۹۸۸

کارگران روزمزدی فضای سبز شرکت نفت آغاجاری می‌گویند: منتظر جلسه کمیته ساماندهی پیمانهای حجمی شرکت ملی نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب برای تبدیل وضعیت شغلی در هفته جاری هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیش از ۵ ماه (۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) از برنامه برگزاری کمیته ساماندهی پیمانهای حجمی شرکت ملی نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب برای ساماندهی قرارداد کار ۶۳ نفر از کارگران فضای سبز شرکت نفت و گاز آقاجری می‌گذرد؛ با این حساب کارگران منتظرند بعد از سال‌ها انتظار هرچه زودتر این جلسه برگزار شده و آنها تبدیل وضعیت شوند.

یکی از کارگران در ارتباط با موضوع تبدیل وضعیت شغلی خود و همکارانش گفت: از سال ۸۶ به صورت مستقیم و بدون قرارداد با شرکت نفت فعالیت داریم، تا اینکه بعد از چند دوره بیکاری و بلاتکلیفی پایان آذر ماه سال ۱۴۰۰به یکباره با پافشاری شرکت نفت آقاجری به پیمانکار واگذار شدیم و کارفرما تصمیم گرفت بجای عقد قرارداد دائمی که سال‌ها در انتظارش بودیم، همه ما کارگران را به قرارداد حجمی و در نهایت روزمزدی تبدیل وضعیت کند. از آن موقع تاکنون امنیت شغلی نداریم.

وی افزود: ما ۶۳ کارگر، در واقع نیروی جایگزین ۹۷ کارگر دیگر فضای سبز شرکت نفت آقاجری در ایام مرخصی، بیماری یا به هر دلیل دیگر جذب شرکت نفت شده‌ایم اما در طول این سال‌ها به امید تبدیل وضعیت و ثبات شغلی به صورت تمام وقت مشغول انجام انواع کارهای خدماتی بوده‌ایم.

این کارگر با بیان اینکه در حال حاضر بعد از از ۱۵ سال سابقه کار و پیگیری‌های مکرر، دی ماه سال گذشته (۱۴۰۱) با مراجعه به وزارت نفت دستور پیگیری وضعیت شغلی‌مان با ورود به سامانه ساپنا به شرکت ملی نفت‌خیز جنوب و نفت آقاجری داده شد اما هنوز اتفاقی نیفتاده و مرتب بین شرکت ملی نفت اهواز و آقاجری در شهرستان امیدیه پاسکاری می‌شویم. در حال حاضر امیدمان به برگزاری جلسه کمیته ساماندهی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که قرار است در هفته جاری برگزار شود.

 وی گفت: در حال حاضر من و سایر همکارانم به دلیل ماهیت روزمزدی بودن قراردادهایمان فاقد امنیت شغلی بوده و از بسیاری از مزایای شغلی (طرح طبقه‌بندی مشاغل و سایر مزایای قانونی و عرفی) که همه پرسنل رسمی، قراردادی و سایر نیروهای پیمانکاری دریافت می‌کنند، بی‌بهره هستیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز