خبرگزاری کار ایران

| 13:33   
کد خبر : ۱۳۹۶۴۱۸

گلایه برخی کارگران شهرداری سی‌سخت از تفاوت میان نیروهای کاری

حدود ۸۰ کارگر شهرداری سی سخت می‌گویند: جدا از پرداخت نشدن مطالبات مزدی ۱۴ تا ۱۵ ماهه قدیمی آن‌ها، بخش خدمات و فضای سبز با کمبود نیروی کار مواجه‌ است.

گلایه برخی کارگران شهرداری سی‌سخت از تفاوت میان نیروهای کاری

تعدادی از کارگران شهرداری سی سخت در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۸۰ نفر در مجموعه شهرداری سی سخت مشغول کارند که از این تعداد حدود ۵ نفر در بخش خدمات و ۷ نفر هم در بخش فضای سبزفعالیت دارند که این موضوع موجب کاستی‌هایی در ارائه خدمات به شهروندان شده است.

یکی از کارگران با اشاره به جمعیت ۱۰ تا ۱۲ هزار نفری شهر سی سخت گفت: سالهاست کارگران بخش خدمات و فضای سبز شهرداری با همین تعداد کم با حداقل حقوق دریافتی مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان شهر سی سخت هستند.

او با بیان اینکه علارغم اینکه از عملکرد شهردار فعلی شهر رضایت داریم و وی تمام تلاش خود را برای سروسامان دادن به وضعیت شهر و پرداخت مطالبات کارگران انجام می‌دهد، گفت: پیش از این مشکلات مدیریتی و نداشتن منابع مالی کافی در شهرداری باعث شده بود وضعیت شهر بهم ریخته شود و حدود ۱۶ ماه حقوق و شش ماه حق بیمه کارگران به تعویق بیفتد اما در حال حاضر هر پولی که به حساب شهرداری واریز می‌شود سریعا بخش زیادی بابت طلب کارگران و مابقی صرف عمران و آبادی شهر می‌شود.

او درباره میزان طلب کارگران گفت: به طور کل هر کارگر در مجموع حدود ۲۰۰ میلیون تومان از شهرداری طلبکار بود اما بعد از شروع به کار شهردار فعلی هم اکنون رقم طلب کارگران به ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان رسیده است.

یکی دیگر از کارگران با بیان اینکه مشکلاتِ کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری سی سخت بسیار است، در ارتباط با تبعیض در بین کارگران گفت: طبق قانون در قبال کار هم‌ارزش، حقوق برابر باید وجود داشته باشد؛ اما در شهرداری سی سخت همیشه کارگران بخش خدمات وفضای سبز کار کردند و کارمندان برده‌اند و در این میان تنها دلخوری این است که چرا شهرداری بین نیروی کاری که شبانه روزی کار می‌کند با نیروی کاری که حتی در محل کار خود حاضر نیست، تفاوتی قائل نیست و حقوق یکسان پرداخت می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز