خبرگزاری کار ایران

| 23:08   
کد خبر : ۱۳۸۱۸۴۳

وعده بازگشت به کار دو نماینده خزر پلاستیک عملی نشد

گروهی از کارگران کارخانه خزر پلاستیک بار دیگر به بیکار شدن دو نفر از همکاران خود اعتراض کردند.

وعده بازگشت به کار دو نماینده خزر پلاستیک عملی نشد

یکی از کارگران خزر پلاستیک به خبرنگار ایلنا گفت: گروهی از کارگران شرکت خزر پلاستیک امروز، شنبه (هفتم مرداد ماه) در اعتراض به محقق نشدن وعده بازگشت به کار دو نفر از همکاران از سوی مسئولان شهرستانی، مقابل کارخانه تجمع کردند.

وی افزود: در تجمع کارگران در روز سوم مرداد ماه که مقابل ساختمان اداره کل کار استان گیلان برگزار شد، معاونت مدیرکل وعده بازگشت به کار این دو همکار را بعد از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی داد. اما وقتی این دو کارگر امروز شنبه برای کار به محل کار خود مراجعه کردند با درب‌های بسته کارخانه روبرو شدند.

این کارگر با بیان اینکه تصور ما کارگران این بود که مسئولان اداره کل کار پیگیر وضعیت شغلی این دو همکار و سایر مطالبات صنفی‌مان خواهند شد، افزود: دلیل اخراج آقایان «محمد محمد پور» و «مصطفی روشن گر» از سوی کارفرما این است که این دو کارگر که یکی از آن‌ها از بهمن ماه سال گذشته نماینده منتخب کارگران کارخانه خرز پلاستیک است، پیگیر مطالبات صنفی کارگران بوده‌اند‌.

او در این خصوص بیان کرد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اجرای قانون سخت و زیان آور وتشکیل شورای اسلامی کار در کارخانه خزر پلاستیک از مطالبات چندین‌ساله کارگران این کارخانه است که به صورت جدی از سوی این دو کارگر پیگیری می‌شد.

به گفته این کارگر، کارفرما اصلی کارخانه خزر پلاستیک در پاسخ به درخواست کارگران برای بازگشت به کار همکارانشان اعلام کرده مسئولیت این دو کارگر و سایر کارگرانی که با مسئولیت شرکت تامین نیرو «سپهر عمران شمال» در کارخانه خزر پلاستیک مشغول کارند، با شرکت پیمانکار است و خزر پلاستیک در قبال کارگران پیمانکاری  مسئولیتی ندارد.

او گفت: کارگران قرارداد پیمانکاری این شرکت در شش تا هفت سال گذشته هیچگونه قراردادی با شرکت تامین نیرو امضاء نکرده و بر این اساس طبق قانون چنانچه  کارگری بعد از اتمام‌ قرارداد کاری بدون قرارداد به کار ادامه دهد، در این حالت قرارداد کارگر از موقت به دائم تغییر ماهیت داده و دائمی محسوب تلقی می‌شود. 

به گفته کارگران،  مسئولان شهرستان رشت ماند فرمانداری، اداره کار و شرکت خزر پلاستیک پاسخگوی مطالبات کارگران نبودند  و ما از بلاتکلیفی خسته شده‌ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز