خبرگزاری کار ایران

شرکت‌های شستا و بانک رفاه واگذار نشود

کد خبر : ۱۳۳۲۵۹۵

حسین حبیبی می‌گوید: دولت حق تصمیم‌گیری برای دارایی‌های تاریخی کارگران را ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «دولت نمی‌تواند دارایی‌های کارگران را مال خود فرض کند و برای آن‌ها نسخه بپیچد»؛ حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) با بیان این مساله، از احتمال واگذاری بانک رفاه و شرکت‌های شستا ابراز نگرانی می‌کند.

او در مخالفت با این واگذاری‌ها می‌گوید: همانطور که بارها گفته‌ایم، سازمان تامین اجتماعی از محل کسر حق بیمه ماهیانه کارگران شکل گرفته و هیچ ربطی به  اصل ۲۹ قانون اساسی و اجرایی شدن آن ندارد لذا اصلاً متعلق به دولت نیست بلکه مالکیت ‌و منابع آن به طور مستقیم متعلق به کارگران است؛ دولت‌ها فقط امانتدار دارایی‌ها هستند؛ در این شرایط هرگونه تصمیم گیری که منجر به ضرر و زیان برای سازمان تامین اجتماعی شود و خسرانی در دارایی‌های کارگران به وجود بیاورد، قابلیت پیگیری قضایی دارد.

این فعال کارگری اضافه می‌کند: اگر قرار بر واگذاری‌ست، فقط می‌توانند از شرکت‌های متعلق به دولت واگذار کنند تا کسری بودجه‌شان برطرف شود؛ نباید سراغ شرکت‌ها و دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی بیایند؛ هر اسمی که روی واگذاری‌ها می‌گذارند مهم نیست، فقط این واگذاری‌ها که هدف آن تامین بودجه برای دولت است نباید مشمول سازمان و شستا شود.

حبیبی در پایان تاکید می‌کند: سازمان تامین اجتماعی شامل مراکز درمانی ملکی، شرکتهای شستا و بانک‌ رفاه کارگران، حاصل دسترنج کارگران و مصداق بارز حق‌الناس است؛ واگذاری شرکتهای شستا باید متوقف شود؛ واگذاری بانک رفاه نیز که این روزها زمزمه‌های آن‌ به گوش می‌رسد بایستی متوقف شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز