کد خبر: 1282537 A

نارضایتی کارگران پیمانکاری تعمیرات راه آهن از عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایای مزدی

برخی کارگران واحد نگهداری و تعمیرات راه آهن خواستار پرداخت به موقع مزایای عرفی و مناسبتی خود از پیمانکاران شدند.

نارضایتی کارگران پیمانکاری تعمیرات راه آهن از عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایای مزدی

تعدادی از کارگران واحد تعمیرات و نگهداری راه آهن در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: برخی شرکت پیمانکاری که در زمینه تعمیرات و نگهداری خطوط ریلی در کشور فعالیت دارند، جدا از تاخیر در پرداخت حقوق کارگران، برای پرداخت به موقع مزایای عرفی و مناسبتی کارگران تحت مسئولیت خود کوتاهی می‌کنند.

این کارگران در تشریح وضعیت پرداخت مطالبات خود گفتند: جدا از معوقات مزدی، برای دریافت برخی مزایای عرفی و مناسبتی با مشکل روبرو هستیم و این مسئله باعث ایجاد دغدغه روحی و مشکل برای کارگران شده است.

آنها همچنین با بیان اینکه چند سالی هست که مطالباتمان با تاخیر پرداخت می‌شود، افزودند: برخی کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری در واحد نگهداری از خطوط ریلی راه آهن در پرداخت برخی مزایای انگیزشی و عرفی به حساب کارگران کوتاهی می‌کنند.

در این زمینه یکی از کارگران پیمانکاری تعمیرات و نگهداری راه آهن با ذکر نمونه‌ای از مطالبات انگیزشی خود و همکارانش گفت: به عنوان نمونه در ایام عید قربان و مبعث، عید فطر، ماه مبارک رمضان و مناسبت‌های دیگری همانند روز حمل و نقل و غیره. . . مرسوم است که کارفرمایان مبلغی را در همه شرکت‌های تابعه راه‌آهن همانند واحد تعمیرات و نگهداری به حساب کارگران واریز کنند که در برخی مواقع با تاخیر انجام می‌شود و گهگاه هم پرداخت نمی‌شود.

به گفته وی؛ کارگران پیمانکاری واحد نگهداری و تعمیرات راه آهن به دلیل عقد قرارداد تحمیلی با پیمانکار هم از مزایای شغلی محروم شده‌اند و هم نسبت همکاران قرارداد مستقیم؛ به موقع حقوق خود را دریافت نمی‌کنند.

آن‌ها با انتقاد از پیمانکاران تاکید کردند: هر ماه بخش زیادی از حقوق دریافتی ما هزینه اجاره خانه و پرداخت اقساط بانکی و سایر بدهی‌ها می‌شود و گاه منابع مالی کافی برای تامین مایحتاج ماهانه خانوادهایمان نداریم. حال این پرسش مطرح است که  چقدر برای صاحبخانه‌ها و بانک‌ها و سایر طلبکاران مهم است که ما کارگران حقوق و مزایای خود را با تاخیر دریافت می‌کنیم و آیا آنها منتظر می‌مانند؟

انتهای پیام/
کارگران پیمانکاری تعمیرات راه آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر