کد خبر: 1176643 A

یک فعال کارگری:‌

به جای فشار به اقشار کم‌درآمد باید سراغ ثروتمندان رفت

یک فعال کارگری درشهرستان ری با اشاره به اخذ مالیات از حقوق پنج میلیون تومان به بالا در لایحه بودجه گفت: به جای فشار آوردن به اقشار کم‌درآمد باید سراغ ثروتمندان رفت.

به جای فشار به اقشار کم‌درآمد باید سراغ ثروتمندان رفت

به گزارش خبرنگارایلنا، «داود شهریاری» عضو هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان ری با بیان اینکه هرگونه تصمیمی درخصوص قیمت ارز باید کارشناسی شده باشد، افزود: باتوجه به این موضوع که کارگران در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، افزایش نرخ تورم اوضاع زندگی آنها را وخیم‌تر می‌‌کند.

این نماینده کارگری با اشاره به اخذ مالیات از حقوق پنج میلیون تومان به بالا در لایحه بودجه گفت: به جای فشار آوردن به اقشار کم‌درآمد باید سراغ ثروتمندان رفت.

او گفت: دولت در بودجه سالانه حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را لحاظ می کند درحالیکه چندین هزار میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهی دار. و با این حال بودجه‌ای برای بازنشستگان تامین اجتماعی پیش‌بینی نمی‌کند تا بدهی‌های سنگین خود را تسویه کند.

او گفت: افزایش سن بازنشستگی و تعیین سه سال آخر خدمت برای پرداخت حق بازنشستگی نیز از دیگر موارد مورد نقدی است که مغایر با سیاست‌های اشتغال‌زایی دولت است. بازنشستگان تامین اجتماعی به این تصمیم اعتراض دارند.

انتهای پیام/
عضوهیات اجرایی خانه کارگرشهرستان ری افزایش سن بارنشستگی داوود شهریاری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر