کد خبر: 1085068 A

رئیس موسسه عالی پژوهش‌های تامین اجتماعی اعلام کرد؛

گزارش وضعیت فقر ونابرابری کشور در دو دهه گذشته رونمایی خواهد شد

گزارش وضعیت فقر ونابرابری کشور در دو دهه گذشته رونمایی خواهد شد.

گزارش وضعیت فقر ونابرابری کشور در دو دهه گذشته رونمایی خواهد شد

به گزارش ایلنا، رئیس موسسه عالی پزوهش تامین اجتماعی با اعلام این خبر که سنجش وضعیت فقر و نابرابری کشور در دو دهه گذشته در سطوح ملی، منطقه‌ای، روستایی و شهری در این موسسه توسط یک تیم پژوهشی مجرب انجام شده است، اظهار داشت: بزودی رونمایی از این گزارش مهم توسط وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی صورت خواهد گرفت. 

روزبه کردونی با اشاره به اینکه در این گزارش وضعیت فقر در کشور طی سالهای متوالی با روش محاسبه‌ی واحد انجام پذیرفته است، ابعاد گوناگون فقر (شدید، درآمدی و چند بعدی) مطالعه شده گفت: این گزارش تاکنون در مراکز مهم تصمیم گیر کشور و همچنین در محضر اساتید و صاحب نظران این حوزه ارائه شده است و اطمینان داریم انتشار آن می‌تواند هم کمک شایانی به تدوین بسته‌های سیاستی هدفمند و منطبق با نیاز گروه‌های آسیب‌پذیر داشته باشد، هم در نحوه تخصیص منابع و اعتبار استانی اثر گذار باشد و زمینه رصد و ارزیابی مستمر سیاست‌های فقرزدایی را فراهم کند. 

کردونی در ادامه اظهار داشت: نتایج این مطالعه مهم این امکان را فراهم می‌کند که دقیق و مستند بر شاهد وضعیت فقر در برهه‌ی زمانی مختلف بررسی شود. وی افزود برای نمونه این مطالعه نشان می‌دهد در حالیکه جمعیت زیر خط فقر مطلق از سال ۹۲ تا ۹۶ به ۱۵ درصد رسیده بود اما از سال ۹۶ تا ۹۸ به ۳۰ درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/
موسسه عالی پژوهش‌های تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر