کد خبر: 1287208 A

راه اندازی اندوسونوگرافی در چهارمحال و بختیاری

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری از راه اندازی اندوسونوگرافی برای اولین بار دراستان خبرداد.

راه اندازی اندوسونوگرافی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایلنا، محمد رضا خسروی اظهار داشت: یک دستگاه اندوسونوگرافی، به ارزش ۱۵ میلیارد تومان، یک دستگاه سونوگرافی کالر داپلر پیشرفته به ارزش ۲ میلیارد تومان، وست کامل ویدئو آندوسکوپ به ارزش ۳ میلیارد تومان و ۳ انکوباتور نوزاد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به مرکز آموزشی درمانی هاجر(س) شهرکرد اختصاص یافته است.

وی افزود: اندوسونوگرافی از جمله بهترین روش ها برای تشخیص اختلالات دستگاه گوارش است، که از تلفیق دو بخش تصویری آندوسکوپی و سونوگرافی به وجود آمده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری همچنین از اختصاص یک دستگاه رادیولوژی تمام دیجیتال و اتوآنالایزر تمام اتوماتیک پیشرفته به بیمارستان سیدالشهدای فارسان خبر داد و گفت: ارزش مالی دستگاه رادیولوژی تمام دیجیتال پیشرفته، ۴.۵ میلیارد تومان و ارزش مالی دستگاه ، اتوآنالایزر تمام اتوماتیک پیشرفته ۲.۵ میلیارد تومان ، برآورد می شود.

خسروی تصریح کرد: در رادیولوژی دیجیتال تصویر بر روی یک فیلم تهیه نمی شود و به صورت مستقیم به روی صفحه مانیتور مشاهده و در این روش می توان با تزریق مواد خاصی به بیمار، تصویر برداری رنگی تهیه نمود که با توجه به سرعت بالا، پزشک رادیولوژیست به راحتی می تواند به تصاویر و اطلاعات دسترسی داشته باشد.

وی اضافه کرد: در این روش ضمن آنکه اشعه کمتری به بیمار وارد می شود و کیفیت بالای گرافی در آن قابل توجه است، می توان اطلاعات بیمار را ارسال کرد.

انتهای پیام/
دستگاه گوارش اندوسونوگرافی عکس برداری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر