کد خبر: 282202 A

تسویه حساب شهریار و آقای خنده

ایلنا: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس معتقد است دلیل ارجاع پرونده تخلفات فوتبال به این کمیسیون، حوادث دیدار سپاهان و پرسپولیس به حساب می‌آید.

حسین آذین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جلسه روز گذشته (یکشنبه 17 خرداد)‌ کمیسیون اصل 90 با موضوع رسیدگی به پرونده تخلفات فوتبال اظهار کرد: در این نشست گزارش جامعی از تخلفاتی که با موضوع فساد در فوتبال مطرح شده است، تنظیم شد.

وی ادامه داد: ما کلیات این گزارش را بدون این‌که نام فردی افشا شود، در اختیار رسانه‌ها قرار دادیم. خلاصه آن هم برای قرائت در صحن علی مجلس دراختیار هیات رئیسه قرار می‌گیرد.

آذین در پاسخ به این پرسش که چه زمانی گزارش تکمیلی رسیدگی به پرونده تخلفات فوتبال در صحن علی مجلس قرائت می‌شود؟ توضیح داد: هنوز چیزی مشخص نیست اما وقتی چنین گزارشی به هیات رئیسه ارجاع می‌شود، برای قرائت در صحن مجلس به یقین در نوبت قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس درباره کارت‌های جعلی پایان خدمت برخی بازیکنان گفت: ما این موضوع را از طریق مسئولان نظام وظیفه پیگیری کردیم و این هم یکی از سرفصل‌های گزارش کمیسیون اصل 90 درباره تخلفات فوتبال است.

چه زمانی جرقه ورود مجلس به پرونده فساد در فوتبال زده شد؟ آذین در پاسخ به این پرسش نیز اظهار کرد: دیدار دوسال پیش تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس در تهران از مسابقات لیگ برتر در اصفهان حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشت. در پایان آن دیدار سرمربی یکی از تیم‌ها با اعتراض به نحوه قضاوت داوران، حرف‌هایی را مبنی بر فساد در فوتبال مطرح کرد که بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای داشت. خانه ملت هم از آن زمان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

نماینده رفسنجان و انار درباره سفرهای برون‌مرزی مسئولان فدراسیون فوتبال توضیح داد: به نظر اعضای کمیسیون تعداد این سفرها بیش از حد معمول است و این هم از مصادیق تخلف در فدراسیون فوتبال به شمار می‌آید.

به گفته آذین موضوعاتی مانند پرداخت نکردن مالیات، کارت‌های غیرقانونی پایان خدمت، تعدد سفرهای برون‌مرزی مسئولان، انتصاب افراد غیرمتخصص در سطوح مدیریتی باشگاه‌ها، فقدان نظارت بر نقل و انتقالات بازیکنان، مشکلات قانونی اساسنامه فدراسیون فوتبال و راه‌اندازی مدارس فوتبال غیرمجاز برخی سرفصل‌های گزارش جلسه عصر یکشنبه (17 خرداد) کمیسیون اصل 90 را درباره رسیدگی به پرونده تخلفات فوتبال تشکیل می‌دهند.

گزارش تکمیلی بررسی مصادیق تخلفات فوتبال، با تصویب اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس برای قرائت در صحن علنی، در اختیار هیات رئیسه قرار می‌گیرد.

علی دایی علی کفاشیان فساد در فوتبال حسین آذین کمیسیون اصل 90 مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر