خبرگزاری کار ایران

| 20:29   
کد خبر : ۱۳۹۸۱۱۸

برنامه های نکونام برای استقلال با ورود نفرات جدید

گوستاوو براساس خواست و نظر سرمربی استقلال به این باشگاه پیوسته و حالا جواد نکونام قصد دارد با حضور این بازیکن به برخی اهداف و برنامه‌های تاکتیکی خود دست یابد.

برنامه های نکونام برای استقلال با ورود نفرات جدید

به گزارش ایلنا، گرچه جواد نکونام این اواخر در جریان روند مذاکرات با گوستاوو بلانکو قرار نداشت و نمی‌دانست باشگاه با این بازیکن به توافق رسیده یا خیر و درنهایت خود نیز از طریق رسانه‌ها متوجه شد که بازیکن مورد نظرش با باشگاه به توافق رسیده اما نکته بسیار پر اهمیت درباره جذب این مهاجم آرژانتینی این است که سرمربی استقلال بازیکن سابق باشگاه ایبار را مورد تأیید قرار داده بود.

درواقع گوستاوو براساس خواست و نظر سرمربی استقلال به این باشگاه پیوسته و حالا جواد نکونام قصد دارد با حضور این بازیکن به برخی اهداف و برنامه‌های تاکتیکی خود دست یابد.

گوستاوو بلانکو قامت بلندی دارد که می‌تواند سرمربی استقلال را به اهداف تاکتیکی خود نزدیک کند. نکونام به واسطه نزدیکی افکار تاکتیکی‌اش به آنچه کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران به کار می‌گرفت و البته درذات بازی خودش عمیقاً به اجرای بازی اقتصادی اعتقاد داشت  و علاقه  ویژه‌ای به این سیاق بازی دارد.

روند بازی‌های استقلال در چهار هفته آغازین لیگ برتر نیز خود تأییدی است براین علایق و سرمربی استقلال توانسته این تیم را به لحاظ دفاعی در وضعیت مطلوبی قراردهد. همین که استقلال در 360 دقیقه فقط یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی(در ریباند) دریافت کرده نشان‌دهنده موفقیت آقای سرمربی در به اجرا گذاشتن اهداف و تاکتیک‌های دفاعی و درنهایت بردهای اقتصادی است.

دو برد یک بر صفر مقابل ملوان و استقلال خوزستان گویای امیال تاکتیکی نکونام به اتخاذ شیوه‌های محتاطانه و دستیابی به بردهای حداقلی است اما سرمربی استقلال برای تداوم این اهداف نیاز به تک مهاجم‌های گلزن دارد. مردانی که از حداقل فرصت‌ها نهایت بهره را ببرند تا او به اهداف تاکتیکی‌اش نزدیک شود.

 

جذب گوستاوو بلانکو در راستای رسیدن به همین اهداف انجام شده و جواد نکونام قصد دارد با به‌کارگیری این بازیکن در پست مهاجم رأس خلأ داشتن تک مهاجم گلزن را درتیمش از بین ببرد. اینکه بلانکو در چه سطح از آمادگی بدنی قرار داشته باشد و بتواند به سرعت نکونام را به برنامه‌هایش نزدیک کند روشن نیست به این دلیل که مهاجم آرژانتینی در وضعیت بدنی مطلوبی قرار ندارد و برای رسیدن به آمادگی نیاز به تمرینات مستمر و ویژه دارد اما به طور قطع اگر گوستاوو شروع امیدبخشی در ادامه لیگ داشته باشد جواد نکونام را به استفاده بیشتر از این بازیکن ترغیب خواهد کرد.

درانتظار هافبک خارجی

هرچند که گوستاوو بر اساس برنامه‌های نقل وانتقالات نکونام جذب شده و این بازیکن در تمرینات استقلال حاضر است اما همچنان نقل و انتقالات استقلال آن طور که نکونام خواسته پیش نرفته است. سرمربی استقلال خواستار جذب دو بازیکن خارجی بود؛ یکی در خط حمله که جذب شده و دیگری در پست هافبک میانی. حتی دراین راستا باشگاه استقلال یک ماه پیش بیانیه‌ای صادر واعلام کرد که قطعاً زمینه‌ساز جذب دو بازیکن خارجی می‌شود. منظور باشگاه استقلال نیز همان بود که نکونام خواسته بود؛ یعنی جذب یک مهاجم و یک هافبک. اما تا به امروز هیچ اقدامی در راستای جذب هافبک نشده و برنامه‌های نقل وانتقالاتی استقلال نیمه تمام مانده است. با توجه به چنین شرایطی هیچ بعید نیست که سرمربی استقلال به رغم آنکه در خط حمله به خواسته خود دست یافته، نسبت به جذب نشدن هافبک طراح خارجی اعتراض‌هایی را در رسانه‌ها بیان کند. البته همچنان باشگاه استقلال وقت دارد در این راستا اقداماتی انجام دهد و با بازیکنانی که آزادند قرارداد امضا کند اما اگر این ماجرا به درازا بکشد بدون شک نکونام دوباره در رسانه‌ها ظاهر می‌شود وعلیه سیاست‌های باشگاه مطالبی را به زبان خواهد آورد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز