خبرگزاری کار ایران

| 12:03   
کد خبر : ۱۳۷۸۹۴۹

گرایی به رتبه هفتم جهان سقوط کرد

قهرمان وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک که در دو مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی گرفت، در وزن خودش به جایگاه هفتم سقوط کرده است.

گرایی به رتبه هفتم جهان سقوط کرد

به گزارش ایلنا، در حالی که تیم اصلی کشتی فرنگی ایران در مسابقات رنکینگ‌دار بوداپست حضور نداشت، آخرین تغییرات اعمال شده در رنکینگ اوزان دهگانه نشان می‌دهد که تنها دو کشتی‌گیر ایرانی در بین سه نفر برتر وزن‌های خود حضور دارند.

محمدهادی ساروی و امین میرزازاده هر دو در رنک سه وزن‌های 97 و 130 کیلوگرم قرار گرفته‌اند که این بهترین رنک برای فرنگی‌کاران ایران است و این تیم در هیچ وزنی رنک یک را از آن خود ندارد.

محمدرضا گرایی که بعد از نایب‌قهرمانی در مسابقات جهانی بلگراد، در دو مسابقه رنکینگ‌دار در وزن 72 کیلوگرم کشتی گرفت نیز به رنک هفتم وزن خودش سقوط کرده است.

آخرین رنکینگ کشتی فرنگی پیش از جهانی 2023 بلگراد به شرح زیر است:

وزن 55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- آمانگالی بکبولاتوف (قزاقستان) 3- نوگذری تسورتسومیا (گرجستان) 4- جسوربک اورتیکبویف (ازبکستان)

پویا دادمرز که به بیشکک اعزام شده بود و به دلیل بیماری نتوانست در سومین مسابقه رنکینگ‌دار کشتی بگیرد، بدون تغییر همچنان رنک خود (پنجم) را در جدول حفظ کرده است.

وزن 60 کیلوگرم: 1-ادموند نازاریان (بلغارستان) 2- ژولمان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3- کرم کمال (ترکیه) 4- لی گئو کائو (چین)

پیش از این رنک اول این وزن از آن شارشنبکوف بود که نازاراین جای او را گرفته است. کمال هم با قهرمانی در آخرین تورنمنت رنکینگ‌دار به رده سوم صعود کرد، ضمن اینکه مهدی محسن‌نژاد که در رده پنجم بود، به رده هفتم سقوط کرده است.

وزن 63 کیلوگرم: 1-لری ابولادزه (گرجستان)، 2-طالح ممدوف (آذربایجان) 3- سباستین ناد (صربستان) 4- هراچیا پوغوسیان (ارمنستان)

علیرضا نجاتی و ایمان محمدی نمایندگان ایران در این وزن در رده‌های نهم و دهم قرار دارند. امسال محمدی به مسابقات جهانی خواهد رفت.

وزن 67 کیلوگرم: 1- جانی ختسوریانی (گرجستان) 2- حسرت جعفروف (آذربایجان) 3- هوسیوتو (چین) 4- ماته نِمِس (صربستان)

محمدرضا گرایی که در دو مسابقه رنکینگ‌دار سال 2023 در وزن 72 کیلوگرم کشتی گرفت، به رده هفتم رنک وزن 67 کیلو سقوط کرده است.

وزن 72 کیلوگرم: 1- سلکوک کان (ترکیه) 2- اولو غنی‌زاده (آذربایجان) 3- علی ارسلان (صربستان) 4- ابراهیم محمود غانم (فرانسه)

نماینده ایران در این وزن جزو 10 نفر برتر رنکینگ نیست.

وزن 77 کیلوگرم: 1- زولتان لوای (مجارستان) 2- یونس امره باشار (ترکیه) 3- آکژول محموداف (قرقیزستان) 4- مالخاز آمویان (ارمنستان)

محمدعلی گرایی در این وزن رنک ندارد.

وزن 82 کیلوگرم: 1-برهان آکبوداک (ترکیه) 2-گلا بولکوادزه (گرجستان) 3- یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین) 4- جالگاسبای بردیموراتوف(ازبکستان)

علیرضا مُهمدی که امسال نماینده این وزن ایران در مسابقات جهانی است، به رنک نهم رسیده است.

وزن 87 کیلوگرم: 1-علی چنگیز (ترکیه) 2- دیوید لوسونچی (مجارستان) 3- تورپال بیسلطانوف (دانمارک) 4- الکس کسیدیس (سوئیس)

ناصر علیزاده در رنک پنجم قرار دارد.

وزن 97 کیلوگرم: 1- میلنوف میلوف (بلغارستان) 2- آرتور الکسانیان (ارمنستان) 3- محمدهادی ساروی (ایران) 4- نیکولاس کاخلاشویلی (ایتالیا)

وزن 130 کیلوگرم: 1- رضا کایالپ (ترکیه) 2- آلین الکسوس (رومانی) 3- امین میرزازاده (ایران) 4- منتاس کنیستاتاس(لتوانی)

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز